کتاب عشق و رویا

Love and dreams
کد کتاب : 6265
مترجم : غلامرضا اقبال السلطان
شابک : 9786001760761
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 256
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 2013
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 8 مهر

معرفی کتاب عشق و رویا اثر الکساندر دوما

کتاب حاضر مجموعه 2 داستان از داستان های زیبا و برجسته دوما است که همواره اثرش در ژرفای ذهن خواننده باقی می ماند و هیچ گاه فراموش نمی شود.

کتاب عشق و رویا

الکساندر دوما
دوما به خاطر رمان های ماجراجویانه فراوانش یکی از مشهورترین نویسندگان فرانسه به شمار می رود. بسیاری از رمان های او، از قبیل «سه تفنگدار»، «ملکه مارگو» و «گردنبند ملکه» رمان هایی دنباله دار و سریالی هستند. او علاوه بر رمان نویسی، مقاله نویس، نمایش نامه نویس و خبرنگار پرتوانی بود.
قسمت هایی از کتاب عشق و رویا (لذت متن)
قبلا باید اظهار داشت چطور تاریخی که مصمم به نوشتنش هستیم، به دست ما رسید. روزی در دربند که مشهور به شهر آهنین در است، در منزل حکمران نظامی آنجا به ناهار دعوت داشتیم و از هر در سخن می راندیم تا اینکه گفتگوی مارلیسکی داستان نویس به میان آمد. اسم اصلی مشارالیه بستوچف و درسال ۱۸۲۵ به اتهام یاغیگری گرفتار و به سیبری اعزام شد که در معادن آنجا کار کند. برادرش هم به اتفاق پتسل ، موراویف ، کالکوسکی ، و ریلیف درپطروگراد، در سال ۱۸۳۷ به دار آویخته شد. از آنجا که بستوچف بسیار کار می کرد، دولت گناهانش را بخشیده او را در سلک نظام پذیرفت و مأمور قفقاز کرد. و چون خیلی شجاع و بی باک بود به زودی به نشان درجه ی نظامی خود نائل گشته به دربند آمد و مدت یک سال در آنجا مقیم گردید. اگر کتاب «سفر قفقاز» را که تألیف کردیم ببینید، ملاحظه می کنید که بلیه ی عظیمی او را ازجان خود سیر کرده و در جنگ با لزگی ها به گونه ای خود را به کشتن داد که گویی با دست خود مرتکب قتل نفس خویش گشت