کتاب 10 قصه ی عاشورایی

Ashoora Stories
کد کتاب : 7179
شابک : 9789645369611
قطع : رحلی
تعداد صفحه : 128
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 2014
نوع جلد : جلد سخت
سری چاپ : 5
زودترین زمان ارسال : 19 فروردین

برگزیده پانزدهمین جشنواره کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان

معرفی کتاب 10 قصه ی عاشورایی اثر فریبا کلهر

"10 قصه ی عاشورایی" اثری است به قلم "فریبا کلهر" که به همت انتشارات قدیانی به عرصه ی چاپ رسیده است. هر کدام از مجلدهای این مجموعه ی ده جلدی، به یکی از شخصیت های مهم واقعه ی عاشورا می پردازند و قصه ی مربوط به ایشان را در کنار تصویرسازی های درخشان و دیدنی برای کودکان بازگو می کنند.
جلد نخست از مجموعه ی "10 قصه ی عاشورایی" به قلم "فریبا کلهر"، "به سوی شهر فراموشی" نام گرفته و به قصه ی امام حسین (ع) و یار وفادار ایشان، مسلم بن عقیل می پردازد. جلدهای دوم و سوم و چهارم با عناوین "سفر در شب"، "می خواهم او نباشد" و "چه گفتی چه شنیدی؟" به ترتیب به قصه ی امام حسین (ع) با حبیب و حر و زهیر اختصاص دارد و جلد پنجم از این مجموعه ی آموزنده، با عنوان "فریاد زد عموجان!"، داستان حضرت قاسم (ع)، نوجوان دلیر و فداکاری را که برادرزاده ی امام حسین ع بود، بازگو می کند.
"قنداق سرخ"، جلد ششم این مجموعه است و قصه ی شیرخواره ی امام حسین (ع)، حضرت علی اصغر (ع) را تعریف می کند و در جلد هفتم، با عنوان "تشنه تر از همیشه"، قصه ی رشادت دیگر فرزند امام حسین (ع)، حضرت علی اکبر (ع) بیان می شود. "بانوی دشت" که جلد هشتم این مجموعه است، داستان ایستادگی حضرت زینب (س) را بازگو کرده و جلد نهم با عنوان "بگذار اینجا بمانم"، قصه ی سقای دشت کربلا، ابوالفضل العباس (ع) را تعریف می کند آخرین جلد از مجموعه ی "10 قصه ی عاشورایی" به قلم "فریبا کلهر"، "دیگر کسانی نمانده است" نام گرفته و به علی بن الحسین (ع) اختصاص دارد.

کتاب 10 قصه ی عاشورایی

فریبا کلهر
فریبا کلهر فعالیت خود را از دهه شصت و با حضور در مجله‌های رشد، در حیطه ادبیات داستانی کودک و نوجوان آغاز کرده و تألیفات زیادی نیز در این حیطه از خود برجای گذاشته‌است. او حدود سیزده سال، از بدو تأسیس سروش کودکان تا حدود سال۱۳۸۳ سمت سردبیری ماهنامه سروش کودکان را برعهده داشت و با ویژه‌نامه کودکان روزنامه همشهری که آفتابگردان نامیده می‌شد به مدت شش ماه و به عنوان دبیر سرویس شهری همکاری می‌کرد. کتاب سوت فرمانروا اثر این نویسنده در سال ۱۳۶۹ یعنی زمانی که او فقط بیست و هشت ...
قسمت هایی از کتاب 10 قصه ی عاشورایی (لذت متن)
مرد آزاد از اتفاقات شهر فراموشی خبر نداشت و نمی دانست نماینده و دیگر پارانش کشته شده اند. او فکر می کرد مردم شهر فراموشی منتظرش هستند. در همان کاروان دیگری هم به طرف شهر فراموشی می رفت. آن ، کاروان مرد سبز بود. آن ها از حج بر می گشتند...