کتاب سیاره ی تبعید

Planet of exile‎‪‏
مجموعه ی هاینیش کتاب دوم
کد کتاب : 89981
مترجم :
شابک : 978-6001827716
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 152
سال انتشار شمسی : 1401
سال انتشار میلادی : 1966
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 18 مهر

معرفی کتاب سیاره ی تبعید اثر اورسلا کی لوگوین

بیش از پنجاه سال از نوشته شدن کتاب «سیاره‌ی تبعید» می گذرد اما روایت دغدغه های فکری لگویین همچنان تازه هستند و انگار کتابش را برای مخاطب امروزی به رشته‌ی تحریر درآورده است. سیاره‌ی تبعید، داستان گروهی از ساکنان زمین را روایت می کند که برای یک ماموریت تحقیقاتی به سیاره‌ی دیگر رفته اند اما حالا تمام راه های ارتباطی‌شان با جهان خارج قطع شده و مثل مردمانی تبعیدی با آن ها برخورد می‌شود. در اینجا با داستان مهاجران و تبعیدی هایی مواجحیم که راهی برای بازگشت به سرزمین خود ندراند و سرزمین جدید هم آن ها را نمی پذیرد.

اورسلا کروبر لگویین، نه تنها یکی از نویسندگان برجسته‌ی ادبیات علمی-تخیلی بلکه به زعم منتقدان، یکی از نویسندگان بزرگ قرن بیستم است که توانسته به افتخارات و جوایز مهمی دست پیدا کند و در کنار نویسندگانی چون ونه‌گات و بالارد، خود را در سطح نویسنده‌ای ماندگار مطرح سازد.

کتاب سیاره ی تبعید

اورسلا کی لوگوین
اورسولا کروبر لو گویین، زاده ی 21 اکتبر 1929، نویسنده ی فمینیست سبک علمی-تخیلی است. لو گویین در عرصه های رمان، شعر، داستان کودکان و جستارنویسی طبع آزمایی کرده است، اما بیشتر شهرتش به خاطر داستان های علمی- تخیلی و فانتزی هایی است که به شکل داستان کوتاه یا رمان نوشته است. او که اولین داستان هایش را در این گونه ی ادبی در دهه ی ۱۹۶۰ به چاپ رساند، اکنون یکی از مهم ترین نویسندگان داستان های علمی -تخیلی محسوب می شود.مشهورترین آثار لو گویین علمی-تخیلی هستند، اما او آثاری گوناگون شامل بیش از ۱۹ رمان ع...