کتاب سرنوشت سازان

The Heaven Makers

مشخصات کتاب سرنوشت سازان
مترجم :
شابک : 978-6001820113
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 216
سال انتشار شمسی : 1397
سال انتشار میلادی : 1968
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 23 آذر

معرفی کتاب سرنوشت سازان اثر فرانک هربرت

نویسنده در این رمان نسبتا کوتاه، جهان را در آینده های دور متصور می شود و تفاوت زندگی انسان ها با موجودات فضایی را موضوعی تخیلی برای نگارش این رمان قرار می دهد. موجوداتی که عمری بی پایان دارند و نمی دانند چگونه عمر خود را بگذرانند تا دچار روزمرگی نشوند. نویسنده این داستان، در مقایسه ای که انجام می دهد انسان ها را موجوداتی عقب مانده و اولیه معرفی می کند و داستان را به جایی می کشاند که این دو گروه با هم آشنا می شوند و در تلاش برای یافتن راهی مناسب برای تعامل با یکدیگر بر می آیند.
محمد قصاع، مترجم اثر، در مورد این داستان توضیح داد: «سرنوشت سازان» رویارویی انسان فانی را با موجوداتی ابدی به نمایش می گذارد و با مضامینی روان شناسانه میرا بودن انسان را در برابر عمری جاویدان که برای بشر تنها یک رویاست، به چالش می کشاند.«سرنوشت سازان» گرچه در ظاهر داستانی است که برای نوجوانان نوشته شده، اما حاوی مضامینی بسیار عمیق است و مخاطب خود را در تمامی رده های سنی تحت تاثیر قرار می دهد. از نظر مترجم، این کتاب در یک سطح برای نوجوانانی جالب خواهد بود که جذابیت های علمی تخیلی اثر را در نظر می گیرند و از طرفی بزرگسالان نیز از جنبه روان شناختی آن بهره خواهند برد.

کتاب سرنوشت سازان

فرانک هربرت
فرانک هربرت، زاده ی 8 اکتبر 1920 و درگذشته ی 11 فوریه 1986، خبرنگار و نویسنده ی آمریکایی بود.هربرت در تاکومای واشنگتن به دنیا آمد. او به خاطر شرایط بد زندگی، در سال 1938 از خانه فرار کرد تا در کنار عموی خود در اورگان زندگی کند.هربرت پس از جنگ جهانی دوم به دانشگاه واشنگتن رفت و در کلاس های نویسندگی خلاق شرکت کرد. او پس از دانشگاه به سراغ روزنامه نگاری رفت و در چند روزنامه مشغول به کار شد. هربرت سپس نویسندگی داستان را به شکلی جدی تر آغاز نمود و در این حوزه به موفقیت های فراوانی رسید.