علیرضا تراشیون

علیرضا تراشیون

حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا تراشیون، کارشناس مباحث تربیتی در حوزه کودک و نوجوان، در سال ۱۳۵۰ در تهران به دنیا آمد. تحصیلات خود را تا اخذ مدرک دیپلم فنی در رشته ماشین ابزار صنعتی در تهران گذراند و تحت تأثیر دو استاد خود به حوزة نبی اکرم (ص) رفت از محضر آیت الله نجفی کسب علم کرد. وی بعد از گذراندن پایه ۸ حوزه، به قم مهاجرت کرد و تاکنون از محضر اساتید حوزه علمیه قم بهره گرفته و می‌گیرد.حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا تراشیون، در ابتدای طلبگی در قم، به تدریس درس حرفه و فن نیز اشتغال داشته که در این مسیر از تجربیات خوبی بهرمند شده است.
حوزه تخصصی ایشان مباحث تربیتی است و از دهه هشتاد به عنوان کارشناس برنامه های مهارت افزایی خانواده و تربیتی (کودک و نوجوان) در رادیو و تلوزیون همچون برنامه های پرسمان، آفتاب شرقی، سمت خدا و …. فعالیت دارند که به لحاظ دسته بندی منظم و همچنین کاربردی بودن مباحث با اقبال خوبی از سوی مخاطبان مواجه شده است.
ایشان در زمینه‌های دیگر نیز فعالیت داشته است که می‌توان به عضویت در مرکز مشاوره حوزه علمیه قم، مدیر کل فرق و مذاهب حوزه علمیه قم و تدریس در حوزه و دانشگاه و… اشاره کرد. حجت الاسلام و المسلمین تراشیون مقالات متعددی را در حوزه مباحث تربیتی، حجاب، ازدواج قرآنی و … ارائه کرده است.

کتاب های علیرضا تراشیون

آینه های رو به رو


آرامش طوفان ها