سوزان فیشر استیپلز

سوزان فیشر استیپلز

سوزان فیشراستیپلز، در 27 آگوست 1945 در فیلادلفیا به دنیا آمد. او در نزدیک دریاچه ای در شمال شرقی پنسیلوانیا رشد نمود. سوزان از نوجوانی دوست داشت که نویسنده شود. وقتی که کودکی چهار ساله بود، نوشتن کلماتی را یاد گرفت. او به هر چیزی که به نوعی به نوشتن مربوط بود، عشق می ورزید. در نوجوانی تلاش کرد تا بنویسد و شعر بسراید اما علاقه ی اصلی او به خواندن و نوشتن داستان بود. سوزان فیشر، مدرک لیسانس خود را در رشته ی علوم سیاسی و ادبیات انگلیسی در سال 1967 دریافت نمود.سوزان بعد از این که از دانشکده ی کدر کرست فارغ التحصیل شد، به عنوان ویراستار و خبرنگار خبرگزاری بین المللی ایالات متحده به مدت ده سال خدمت کرد. این همان جایی بود که استیپلز را به تعدادی از کشورهای جهان اعزام نمود و فرصتی بود تا سوزان به کسب تجربه پرداخته و خاطرات و برداشت های خود را در حوادث داستان هایش وارد کند. استیپلز به واسطه ی داستان هایش علاقمندان فراوانی به دست آورده و به یکی از داستان نویسان معروف آمریکایی تبدیل شده است.

کتاب های سوزان فیشر استیپلز

زیر درخت خرمالو


شهربانو


بیشتر بخوانید

آینه ی تمام نمای زندگی بشر در ادبیات تاریخی

می توان گفت که هدف اصلی این ژانر، «زندگی بخشیدن به تاریخ» از طریق ساختن داستان هایی درباره ی گذشته یا یک دوره ی تاریخی خاص است.

مدال نیوبری، نشان افتخار ادبیات کودک

این مدال توسط «انجمن خدمات کتابخانه ای برای کودکان» که بخشی از «انجمن کتابخانه های آمریکا» است به نویسنده ی خوش ایده ی سال گذشته اعطا می شود