اسکات اودل

اسکات اودل

اسکات اودل، زاده ی 23 می 1898 و درگذشته ی 15 اکتبر 1989، نویسنده ی آمریکایی رمان های نوجوان و بزرگسال و همچنین کتاب های غیرداستانی بود. او با نام اودل گابریل اسکات به دنیا آمد اما اسمش اشتباها در کتابی «اسکات اودل» درج شد و وی تصمیم گرفت که این نام را برای خود نگاه دارد. اسکات در جزیره ی ترمینال واقع در لس آنجلس به دنیا آمد. او در کالج های متعددی از قبیل دانشگاه ویسکانسین، دانشگاه استنفورد و دانشگاه رم لسپینزا تحصیل و در طول جنگ جهانی دوم در نیروی هوایی آمریکا خدمت کرد. اسکات قبل از تبدیل شدن به نویسنده ای تمام وقت، به شغل های تصویربرداری، کارگردانی هنری، ستون نویسی در روزنامه ی لس آنجلس میرور و نقد و بررسی کتاب در روزنامه ی لس آنجلس دیلی نیوز فعالیت داشته است. او در سال 1934، نوشتن مقالات و کتاب های داستانی را آغاز کرد.اسکات اودل در سن 91سالگی بر اثر سرطان پروستات درگذشت.

کتاب های اسکات اودل

بیشتر بخوانید

آینه ی تمام نمای زندگی بشر در ادبیات تاریخی

می توان گفت که هدف اصلی این ژانر، «زندگی بخشیدن به تاریخ» از طریق ساختن داستان هایی درباره ی گذشته یا یک دوره ی تاریخی خاص است.

مدال نیوبری، نشان افتخار ادبیات کودک

این مدال توسط «انجمن خدمات کتابخانه ای برای کودکان» که بخشی از «انجمن کتابخانه های آمریکا» است به نویسنده ی خوش ایده ی سال گذشته اعطا می شود