اسکات اودل

اسکات اودل

اسکات اودل، زاده ی 23 می 1898 و درگذشته ی 15 اکتبر 1989، نویسنده ی آمریکایی رمان های نوجوان و بزرگسال و همچنین کتاب های غیرداستانی بود. او با نام اودل گابریل اسکات به دنیا آمد اما اسمش اشتباها در کتابی «اسکات اودل» درج شد و وی تصمیم گرفت که این نام را برای خود نگاه دارد. اسکات در جزیره ی ترمینال واقع در لس آنجلس به دنیا آمد. او در کالج های متعددی از قبیل دانشگاه ویسکانسین، دانشگاه استنفورد و دانشگاه رم لسپینزا تحصیل و در طول جنگ جهانی دوم در نیروی هوایی آمریکا خدمت کرد. اسکات قبل از تبدیل شدن به نویسنده ای تمام وقت، به شغل های تصویربرداری، کارگردانی هنری، ستون نویسی در روزنامه ی لس آنجلس میرور و نقد و بررسی کتاب در روزنامه ی لس آنجلس دیلی نیوز فعالیت داشته است. او در سال 1934، نوشتن مقالات و کتاب های داستانی را آغاز کرد.اسکات اودل در سن 91سالگی بر اثر سرطان پروستات درگذشت.

کتاب های اسکات اودل

جزیره دلفین های آبی رنگ


بیشتر بخوانید

مدال نیوبری، نشان افتخار ادبیات کودک

این مدال توسط «انجمن خدمات کتابخانه ای برای کودکان» که بخشی از «انجمن کتابخانه های آمریکا» است به نویسنده ی خوش ایده ی سال گذشته اعطا می شود

آینه ی تمام نمای زندگی بشر در ادبیات تاریخی

می توان گفت که هدف اصلی این ژانر، «زندگی بخشیدن به تاریخ» از طریق ساختن داستان هایی درباره ی گذشته یا یک دوره ی تاریخی خاص است.