کتاب مردان مجنون زنان لیلی (1)

Insane Men, Leili Women
کد کتاب : 10720
شابک : 9789642366064
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 400
سال انتشار شمسی : 1393
سال انتشار میلادی : 2014
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 13 بهمن

معرفی کتاب مردان مجنون زنان لیلی (1) اثر علی شمیسا

کتاب مردان مجنون، زنان لیلی سعی دارد مفاهیم رفتارشناسی زناشویی را با تکیه بر ادبیات و نماد و نشانۀ «لیلی و مجنون» با زبان ادبیات و ترکیب آن با روان شناسی امروز بیان کند. روابط زناشویی جای بحث بسیار دارد، علی شمیسا در این اثر، در هر بخش به جنبه ای از روابط زناشویی پرداخته است و برای درک بهتر آن، حکایتی مرتبط با آن موضوع ارایه کرده است و با تکیه بر مفاهیم تحلیل رفتار متقابل (TA) (من کودک، من بالغ و من والد) به تحلیل کوتاه این حکایت های خردمندانه و عاشقانه می پردازد. کتاب مردان مجنون، زنان لیلی قصد دارد بیشتر در راستای روان شناسی فرهنگ (Culture-psy) گام بردارد. روان شناسی فرهنگ با زاویۀ دید روان شناسی امروز، به تحلیل نمادها و نشانه های ادبیات و فرهنگ و هنر می پردازد.

کتاب مردان مجنون زنان لیلی (1)

علی شمیسا
دارای لیسانس روانشناسی بالینی از دانشگاه علامه طباطبایی تهران (64-68)دارای دکتری حرفه ای روانشناسی مشاوره از دانشگاه تربیت معلم تهران (71-73)عضو متخصصین سازمان نظام روانشناسی و مشاوره جمهوری اسلامی ایرانعضو هیات رئیسه انجمن مشاوره ایران (84-86)صاحب امتیاز و مدیر مسئول و سردبیر ماهنامه روانشناسی جامعهسردبیر مجله الکترونیکی روانشناسی جامعه (با بیش از 25 مجله الکترونیکی به نشانی www.shamisapsy.ir)مدیر موسسه آموزشی روانشناسی جامعه با کد ثبت (18315)نویسنده کتاب های روانشناسی (با شعار روانشناسی به ...
قسمت هایی از کتاب مردان مجنون زنان لیلی (1) (لذت متن)
روزی دانایی از راهی می گذشت؛ مردی را دید لب جوی آب به پشت افتاده و مشغول نوشیدن آب است. مرد دانا و خردمند گفت: «ای مرد!این گونه آب نخور.» مرد سرش را برگرداند و پرسید: «چرا؟» مرد خردمند پاسخ داد: «هم عقلت کم می شود هم برای سلامتی ات خوب نیست.» مرد گفت: «عقل چیست؟سلامتی چیست؟» مرد خردمند گفت: «بی خیال شو، به کارت ادامه بده!» و راهش را کشید و رفت. تحلیل کوتاه و چند توصیه ی ساده شما و همسرتان بهتر است بدانید که: باید به تجربه و توصیه ی خردمندانه ی دیگران با دقت گوش دهید و از آن ها بهره ببرید.