کتاب 100 ایده برای آموزش ریاضی ابتدایی

100 ideas for teaching primary mathematics
کد کتاب : 119270
مترجم :
شابک : 978-6008991267
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 211
سال انتشار شمسی : 1400
سال انتشار میلادی : 2008
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 15 آذر

معرفی کتاب 100 ایده برای آموزش ریاضی ابتدایی اثر آلن توئیتس

هدف از تدوین کتاب 100 ایده برای آموزش ریاضی ابتدایی، مهیا کردن یک منبع کمک‌درسی مناسب برای معلمان و کمک به تدوین‌کنندگان برنامه‌های ریاضی مقدماتی است. لازم به ذکر است که تمامی ایده‌های ارائه شده در این کتاب، برای راستی‌آزمایی حداقل یک بار با موفقیت در کلاس‌های مقدماتی به‌کار گرفته شده‌اند. طراحی اکثر این ایده‌ها طوری است که ضمن برانگیختن حس رقابت کودکان، ارتباط دوستانه و حس همکاری را نیز در آن‌ها تقویت می‌کند و همه از مشارکت در بازی‌ها لذت خواهند برد. امید است کاربران بتوانند از بین این ایده‌ها، موارد مورد دلخواه خود و شاگردان‌شان را شناسایی و اجرا کنند.
تلاش نویسنده بر این است تا در این ایده‌ها، حتی‌الامکان طیف وسیعی از برنامه‌های عمومی و متداول درس ریاضی را بگنجاند، اما در اکثر ایده‌ها تأکید بر اعداد و ارقام نسبت به سایر مفاهیم ریاضی بیش‌تر است. کار با اعداد و ارقام، به روشی برنامه‌ریزی شده است که اعتماد به نفس و حس همکاری را در کودکان می‌پروراند و تمایل به اکتشاف و خلاقیت را در آن‌ها تقویت می‌کند.
برای کمک به آشنایی بیش‌تر مربیان و کودکان با ایده‌ها و اهداف آن‌ها، در ابتدای هر ایده، توضیح کوتاهی در مورد هر یک از آن‌ها ارائه شده است.
تقریبا نیمی از ایده‌ها طوری برنامه‌ریزی شده‌اند که در جلسات کوتاه قابل اجرا هستند و با بخش آغازین یا بخش پایانی جلسات درسی تناسب دارند. اما، با ترکیب چند ایده می‌توان زنجیره‌ای از فعالیت‌های طولانی‌تر را مهیا کرد. در صورت مهیا بودن شرایط، بسیاری از ایده‌های کوتاه را می‌توان با چند بار اجرا، آن‌ها را در جلسات طولانی‌تر اجرا کرد.

کتاب 100 ایده برای آموزش ریاضی ابتدایی

دسته بندی های کتاب 100 ایده برای آموزش ریاضی ابتدایی