کتاب Emotional Intelligence

Why It Can Matter More Than IQ
کد کتاب : 121393
شابک : 978-0553804911
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 378
سال انتشار شمسی : 1402
سال انتشار میلادی : 1995
نوع جلد : شومیز
زبان کتاب : انگلیسی
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 19 آذر

معرفی کتاب Emotional Intelligence اثر دانیل گولمن

همه می دانند که ضریب هوشی بالا، تضمینی برای موفقیت، شادی یا نیک بختی نیست. اما حالا با کتاب "هوش عاطفی" اثر "دانیل گولمن"، بالاخره می توانیم به چرایی آن پی ببریم. گزارشات درخشان "دانیل گولمن"، از خط مقدم روانشناسی و علوم مغزی، بیشنی جدید و تکان دهنده را از ذهن ما ارائه می کند. ذهنی که از دو بخش تشکیل شده که شامل ذهن منطقی و ذهن هیجانی می باشد. این دو دست به دست هم می دهند تا سرنوشت ما را به عنوان یک انسان رقم بزنند.
با استفاده از تحقیقات پیشگامانه ای که در زمینه ی علوم مغزی و رفتاری صورت گرفته، "دانیل گولمن"، فاکتورهایی را نشان می دهد که بر اساس آن ها ، افراد با ضریب هوشی بالا در کاری که انجام می دهند دست و پا زده و آن هایی که ضریب هوشی متوسطی دارند هنگام کار بسیار شگفت آور عمل می کنند. این فاکتورها که شامل خودآگاهی ، نظم و انضباط شخصی و همدلی است ، به نوع متفاوتی از هوش می افزاید که آن را هوش هیجانی نامیده و ارتقای این هوش، فواید آنی خود را در سلامت شخصی، روابط با دیگران و موفقیت شغلی نشان می دهد. این فاکتورها از بدو تولد ثابت نیستند و "هوش عاطفی" اگرچه به صورت عمده طی تجارب دوران کودکی شکل می گیرد، اما می توان آن را در طول بزرگسالی پرورش داد و تقویت کرد.
حالا پس از گذشت سال ها از انتشار کتاب "هوش عاطفی" توسط "دانیل گولمن"، به روز رسانی های مهمی بر اساس آخرین تحقیقات انجام شده، به این اثر افزوده شده و مدل های هوش هیجانی و پاسخ به سوالاتی که طی سال ها از "دانیل گولمن" در زمینه ی دانش پیشرونده ی "هوش عاطفی" پرسیده شده، به مطالب قبلی اضافه شده است.

کتاب Emotional Intelligence

دانیل گولمن
دانیل گولمن (به انگلیسی: Daniel Golman) روانشناس آمریکایی است. وی زادهٔ سال ۱۹۴۶ میلادی و از دانش آموختگان دانشگاه هاروارد است. دانیل گولمن با نوشتن کتاب هوش عاطفی معروف شد.دانیل گولمن، مسئولیت نگارش بخش مربوط به رفتار و علوم مغزی را در نیویورک تایمز بر عهده دارد و مقاله های او در سراسر جهان منتشر می شود. او مدتی در دانشگاه هاروارد به تدریس اشتغال داشت و پیشتر، سردبیر مجله روان شناسی بود.دانیل گلمن یک روانشناس شناخته شده بین المللی است که مرتباً در گروه های حرفه ای ، مخاطبان مشاغل و در پردیس ...