کتاب راهزنان و توطئه فیسکو

The robbers and Fiesco
کد کتاب : 12328
مترجم : ابوالحسن میکده
شابک : 9786001217388
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 326
سال انتشار شمسی : 1395
سال انتشار میلادی : 1781
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 7 خرداد

راهزنان
The Robbers
کد کتاب : 42506
مترجم :
شابک : 978-6004351102
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 72
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 1781
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 7 خرداد

معرفی کتاب راهزنان و توطئه فیسکو اثر فریدریش شیلر

راهزنان اولین درام نویسنده آلمانی فردریش شیلر است. این نمایشنامه در سال 1781 منتشر شد و اولین بار در 13 ژانویه 1782 در مانهایم آلمان به نمایش درآمد. این کتاب در اواخر جنبش طوفان و طغیان نوشته شده است و بسیاری از منتقدان ، مانند پیتر بروک ، آن را در پیشرفت ملودرام اروپا بسیار تأثیرگذار می دانند. این نمایش تماشاگران مانهایم را متحیر کرد و شیلر را به یک اسطوره تبدیل کرد. بعدا اپرایی با همین نام نیز از آن اجرا شد. ماجرای این نمایشنامه پیرامون درگیری بین دو برادر اشرافی ، کارل و فرانتس مور است. دانش آموز کاریزماتیک اما سرکش با نام کارل عمیقا توسط پدر مورد محبت قرار می گیرد. برادر کوچکتر ، فرانتس ، که به نظر می رسد یک تبه کار سرد و حسابگر است ، قصد دارد ارثیه کارل را از او بگیرد. هر چه نمایشنامه جلوتر می رود ، هم انگیزه های فرانتس و هم بی گناهی و قهرمانی کارل پیچیده تر می شود.
فیسکو ( یا عنوان کامل آن توطئه ی فیسکو در جنوا) دومین درام کاملی است که توسط فریدریش شیلر نوشته شده است. این یک تراژدی جمهوری خواهانه است که بر اساس توطئه تاریخی جیووانی لوئیجی فیسکی علیه آندره دوریا در جنوا در سال 1547 صورت گرفته است. شیلر آن را در سال 1782 آغاز کرد و به معلم خود ژاکوب فردریش فون ابل تقدیم کرد. این نمایشنامه 75 صحنه دارد که و اولین بار در بن در سال 1783 در Hoftheater به نمایش درآمد.

کتاب راهزنان و توطئه فیسکو

فریدریش شیلر
یوهان کریستوف فریدریش فون شیلر (به آلمانی: Johann Christoph Friedrich von Schiller) (زادهٔ ۱۰ نوامبر ۱۷۵۹ در مارباخ آم نکا - درگذشتهٔ ۹ مهٔ ۱۸۰۵ در وایمار) شاعر، نمایشنامه‌نویس، فیلسوف، پزشک و مورخ آلمانی بود.او نامدارترین نمایشنامه‌نویس آلمانی به‌شمار می‌رود و در کنار گوته، به‌عنوان چهرهٔ اساسیِ کلاسیک وایمار شناخته شده‌است. بسیاری از نمایشنامه‌های او به‌عنوان قطعهٔ تئاترهای استاندارد در سرزمین‌های آلمانی‌زبان مشهور شده‌اند و اشعار افسان...