کتاب پردازش تصویر با متلب

Image Processing with MATLAB: Applications in Medicine and Biology
کاربرد در پزشکی و بیولوژی
کد کتاب : 123457
مترجم :

شابک : 978-6007724422
قطع : وزیری
تعداد صفحه : 436
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 2008
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب پردازش تصویر با متلب اثر مجموعه ی نویسندگان

این کتاب به خوانندگان در درک مفاهیم پیشرفته از طریق الگوریتم‌های بکار رفته در مسائل دنیای واقعی در پزشکی و زیست شناسی کمک می‌کند. مثال‌ها و تمرینات هر فصل از کتاب برای استفاده به عنوان یک کتاب متنی برای دانشجویان در سطوح کارشناسی یا بالاتر که برای اولین بار به مطالعه پردازش و تحلیل تصویر می‌پردازند، و یا یک کتاب مرجع برای محققین، دانشمندان و زیست شناسان در زمینه‌های مربوطه مناسب می‌باشد.
این کتاب علاوه بر موضوعات اساسی در پردازش و تحلیل تصویر، چند حیطه مثل فیلتر نشر غیرخطی[1] (NDF) یا معادله دیفرانسیل جزئی[2] (PDE) را بر اساس فیلترینگ تصویر و موضوعات نسبتا پیچیده مثل روش‌های قطعه بندی مبتنی بر مدلسازی میدان تصادفی مارکوف[3] (MRF) پوشش می‌دهد. مدلسازی آمار و احتمال در پردازش تصویر در این کتاب نیز مورد تایید می‌باشد.
در گذشته، زمان محاسبه و تقاضای حافظه برای الگوریتم‌های سه بعدی غیرواقعی بود؛ اما با ظهور فناوری کامپیوتر (یا CPU)، زمان پردازش و نیاز به حافظه در الگوریتم‌های سه بعدی دیگر عامل بازدارنده‌ای به شمار نمی‌رود. از این رو ما در مورد کاربردهای تصاویر حجمی سه بعدی بحث کرده‌ایم. سعی کرده‌ایم تا حد امکان، تکنیک‌ها (الگوریتم‌ها) را برای حالت سه بعدی توسعه دهیم.
در نهایت مطالعه این کتاب برای هر خواننده که دارای سطح متوسطی از حساب، جبر خطی و آمار و احتمال باشد آسان خواهد بود.

کتاب پردازش تصویر با متلب