خون خورده

Blooded

مشخصات کتاب خون خورده
شابک :978-6220100782
قطع :رقعی
تعداد صفحه :271
سال انتشار شمسی :1398
نوع جلد :شومیز
سری چاپ :5
زودترین زمان ارسال :25 شهریور

معرفی کتاب خون خورده اثر مهدی یزدانی خرم | ایران کتاب

چهارمین رمان مهدی یزدانی­ خرّم (1358) قصه­ ی پنج برادر است در سال­ های دهه­ ی شصت ایران. از تهران تا اصفهان، از بیروت تا آبادان و از مشهد تا کلیسایی کوچک در محله­ ی نارمک که دو روح روی صلیب لق­ شده اش نشسته­ اند. قصه­ ی برادران «سوخته». برادرانی که گم شده­ اند…» رمان در یک پروسه ی زمانی بین سال 1360 تا 1367 در زمان گذشته و بخشی از آن در یکی دو سال اخیر رخ می دهد.
مهدی یزدانی خرم در جشن رونمایی این کتاب در مشهد در مورد نظرش درباره نویسندگی در ایران گفت:
سالها روزنامه نگاری من باعث شد در معرض خبر قرار بگیرم. این حجم خبر در ایران به نوعی شگفت انگیز است که با آن مواجه هستیم. خبرهای عجیب و غریب که به نوعی ارجاع به تاریخ ما دارد. من همیشه در همه جا این جمله مرحوم داریوش شایگان را گفته ام: برایم خیلی عجیب است نویسندگان از ایران مهاجرت می کنند. این همه گسست در تاریخ، دو انقلاب، این همه تحولات اجتماعی. کجای دنیا این همه ماجرا برای یک نویسنده است! اگر با درصد پایین در نویسندگی باشی، با دانستن تکنیک، یک نویسنده ی ایرانی می تواند بهترین نویسنده و درجه یک جهانی باشد.
رمان نویسی حاصل یک پروژ ه ی تحقیقی و فکری است. رمان نویسی بدون کنکاش در شخصیت ها و خواندن منابع امکان پذیر نیست. حتی ذهنی ترین رمان ها و غیر تاریخی ترین رمان ها هم باید پشت آن تحقیق و مطالعه باشد.

کتاب خون خورده