کتاب مدیریت نفس

Honoring the Self
عزت نفس و تحول شخصی

مشخصات کتاب مدیریت نفس
مترجم :
شابک : 978-6001271533
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 208
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 1983
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 29 مهر

معرفی کتاب مدیریت نفس اثر ناتانیل براندن

کتاب حاضر، نیمی از مطالعات من در سیزده سال گذشته است که به بررسی نقش عزت نقس در رشد و بهسازی انسان اختصاص دارد.
من به دومضمون دوقلو، احترام به نفس و عزت نفس در بخش دوکتاب اشاره کرده ام. توضیح داده ام که چگونه انسان ها به خودمختاری و فردگرایی بیشتر می رسند. در اینجا به فرآیند خودشکوفایی از زاویه ی دیگری نگاه می کنم. تفاوت این بخش با بخش یک، این است که به این جا و اکنون توجه دارد. در این بخش هم چنین به موضوع خودبیزاری توجه کرده ام.
در بخش سه، به موضوع چشم انداز اخلاقیات توجه می کنم! که درباره ی نقش ارزش ها در زندگی انسان می پردازم و توضیح می دهم که چگونه اخلاقیات می توانند به کم شدن عزت نفس کمک کنند. توضیح داده ام که رسیدن به سطح تعالی هدف غایی تکامل انسان است.
بنابراین در این کتاب توضیح می دهم که احترام گذاشتن و گرامی داشتن نفس چه معنایی دارد. و این در سعادت و حال خوش افراد چه نقشی را بازی می کند. توضیح می دهیم که عزت نفس مثبت چه معنایی دارد و چگونه می توان آن را تحقق بخشید. توضیح داده ایم که نفس و خود، چگونه بازدارنده اند، موفقیت نیستند بلکه وسیله ای هستند که بدون آن موفقیت امکان پذیر نیست.

کتاب مدیریت نفس

ناتانیل براندن
ناتانیل براندن، زاده ی 9 آپریل 1930 و درگذشته ی 3 دسامبر 2014، روان درمانگر و نویسنده ا‎‎ی کانادایی-آمریکایی بود که شهرت زیادی به دلیل کار بر روی روانشناسی عزت نفس داشت. براندن در هر سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا به تحصیل در رشته ی روانشناسی پرداخت و در دانشگاه های UCLA، نیویورک و کالیفرنیا تحصیل کرد.