کتاب مسئولیت پذیری

Taking Responsibility
اتکای به خود و زندگی پاسخگو

مشخصات کتاب مسئولیت پذیری
مترجم :
شابک : 978-9646127791
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 215
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 1996
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 4
زودترین زمان ارسال : 8 بهمن

معرفی کتاب مسئولیت پذیری اثر ناتانیل براندن

تالیف دکتر ناتانیل براندن به ترجمه مهدی قراچه داغی و چاپ انتشارات شباهنگ می باشد. مجموعه ای برای کسب آگاهی و تاثیر گذاری بیشتر. کتاب حاضر به رشته تحریر در آمده است تا به مخاطب بگوید اوست که سکان دار زندگی خودش است و اوست که تعیین می کند چگونه پیش برود، تمام مسائل زندگی از او سرچشمه می گیرد و عزت نفس به همراه مسئولیت پذیری ضروریاتیست که برای سعادت شخص و جامعه اش لازم اند. زمان آن رسیده که مسئولیت زندگی مان را به عهده بگیریم و از فرافکنی و بهانه جویی های بیهوده دست بکشیم. انرژی بیشتر و شادمانی عمیق تر هدیه ای است که اثر پیش رو به خواننده پیشکش می نماید.

کتاب مسئولیت پذیری

ناتانیل براندن
ناتانیل براندن، زاده ی 9 آپریل 1930 و درگذشته ی 3 دسامبر 2014، روان درمانگر و نویسنده ا‎‎ی کانادایی-آمریکایی بود که شهرت زیادی به دلیل کار بر روی روانشناسی عزت نفس داشت. براندن در هر سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا به تحصیل در رشته ی روانشناسی پرداخت و در دانشگاه های UCLA، نیویورک و کالیفرنیا تحصیل کرد.
قسمت هایی از کتاب مسئولیت پذیری (لذت متن)
هرکسی مسئولیت فکر کردن را قبول می کند، هرکس انتخاب می کند که آگاهانه عمل کند، زندگی بهتری برای اشخاصی که با آنها در ارتباط است فراهم می آورد. من مسئول انتخاب ها، تصمیمات و اقدامات خود هستم. این من هستم که انتخاب می کنم. این من هستم که تصمیم می گیرم و اقدام می کنم. اگر این کارها را با علم به این که مسئول هستم انجام بدهم، احتمال این که رفتار عاقلانه تر و هوشیارانه تری را به نمایش بگذارم بیشتر می شود. اگر به این حقیقت توجه کنیم که ما مسئول انتخاب ها، تصمیمات و اقدامات خود هستیم با احتمال بسیار بیشتری تصمیم می گیریم و انتخابی می کنیم که بعدا اسباب خجالت و شرمساری ما نشود. این گونه می توانیم رفتار عاقلانه تری را به نمایش بگذاریم.