کتاب بی من مرو

Don't go without me
تازه هایی درباره شمس،مولانا و نزدیکان
  • 15 % تخفیف
    قیمت : 54,000 | 45,900 تومان

  • موجود
  • انتشارات: روزنه روزنه
    نویسنده:
کد کتاب : 14090
شابک : 978-9643347604
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 278
سال انتشار شمسی : 1397
سال انتشار میلادی : 2018
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 20 مرداد

معرفی کتاب بی من مرو اثر اعظم نادری

نویسنده در کتاب پیش رو با جستجو در تذکره ها، مقالات و رمان ها در راستای شناخت شخصیت و زندگی شمس تبریزی، مولانا، کیمیا، کراخاتون، علاء الدین و بهاءالدین قدم برداشته و رابطه ی عمیق و حقیقت عشق میان شمس و مولانا را با تکیه بر آثار خودشان بررسی می کند.

از آنجا که آدمی همیشه به دنبال جبران کمبودهای هویتی اش بوده و به خلق و پیدایش اسطوره هایی مثل شمس و مولانا می پرداخته است؛البته شخصیت و آثار این دو به خودی خود،دارای این مولفه های اسطوره سازی بوده اند به همین دلیل هم از دیروز تا امروز توجه تذکره نویسان و رمان نویسان را به خود جلب کرده اند.این نوشتار،تلاش حقیقت جویانه ی قلب و ذهن من برای پرتوافکنی بر بخش های تاریک رابطه ی شمس و مولانا و نزدیکان است اما این بار با تکیه بر آثار خود ایشان،نه هیچ منبع نامعتبری!
ره آوردم از مسیر تاریک تاریخ،نکات تازه ای در باب ایشان،همسران و فرزندانشان بوده که بسیار جالب توجه است...

کتاب بی من مرو

قسمت هایی از کتاب بی من مرو (لذت متن)
شمس تذکره ها از همان دوران کودکی، دارای کرامات عجیبی است: “من کودک بودم خدا را می دیدم. ملک را می دیدم و مغیبات اعلی و اسفل را مشاهده می کردم…” (افلاکی: 2/680). این شمس همان طور که بزرگ می شود دارای قدرتی عجیب می گردد که می تواند بر هرکه خواهد اثر بگذارد؛ مثلا وقتی او از موذن مسجدی تقاضا می کند که در آن جا بیاساید و موذن اجازت نمی دهد، شمس می گوید: “زبانت بیاماساد! فی الحال زبانش برآماسید” (افلاکی: 2/624 و 625) امام مسجد که موذن را در حالت نزع می بیند از شمس تقاضای عفو می کند اما شمس می گوید که کاری است که شده! و فقط لطفی می نماید و در حق موذن دعا می کند که با ایمان بمیرد!