کتاب همه ی نام ها All the Names


  • قیمت : ۲۵,۰۰۰ تومان
  • وضعیت : موجود

مروری بر همه ی نام ها
ایران کتاب ایران کتاب

در کتاب همه ی نام ها، موضوعات آشنا و تکرارشونده ی هویت و استقلال، با دقتی ژرف و طنزی غنی مورد بررسی و کنکاش قرار می گیرد. ساراماگو، رمانی به مخاطبین خود ارائه می کند که به شکل جالبی با اثر درخشان دیگر او، تاریخ حصر لیسبون، قابل مقایسه است. سنهور جوزه، دفترداری دون پایه در اداره ی ثبت اسناد مرکزی شهر است. جوزه که مردی مجرد و میان سال است، به غیر از اسناد تولد، ازدواج، طلاق و مرگ که روتین زندگی او هستند، به چیز دیگری علاقه نشان نمی دهد. اما یک روز، وقتی که نگاهش به شکل تصادفی به مدارک زنی جوان و بی نام و نشان می افتد، چیزی در درون او جرقه می زند. سنهور جوزه که نمی تواند این موضوع را فراموش کند، تصمیم به دنبال کردن سرنخ هایی می گیرد که ممکن است او را به زن برسانند. اما هرچه به هدفش نزدیک تر می شود، چیزهایی درباره ی زن و خودش می فهمد که تا قبل از این، فکرش را هم نمی کرد که واقعیت داشته باشند. در این رمان فوق العاده، تنهایی در زندگی افراد، تأثیر شانس و اقبال و کشف عشق، همگی در هم آمیخته و به شکلی درخشان، توانایی و هنر ژوزه ساراماگو را نمایان می سازند.

خرید و معرفی کتاب خواندنی همه ی نام هاانتشارات: هاشمیهاشمی
مشخصات همه ی نام ها
قطع :رقعی
تعداد صفحه :378
سال انتشار شمسی :1395
سال انتشار میلادی :1997
شابک :978-964-919-758-6
وزن :430
سری چاپ :9

ویژگی ها

ساراماگو برنده ی جایزه ی نوبل ادبیات سال 1998

نکوداشت
Saramago is one of the best.
ساراماگو یکی از بهترین هاست.
Los Angeles Times Los Angeles Times

A tour de force.
یک موفقیت.
Denver Post

Extraordinarily nuanced and evocative.
به شکل فوق العاده ای متنوع و تأثیرگذار.
Village Voice

لذت متن
درست است که هر روز تعداد زیادی کاغذهای جدید وارد این اداره می شود، کاغذهایی که حاکی از ادامه یافتن دختر و پسرهایی است که هر روز به دنیا می آیند؛ اما بوی کهنگی کاغذها همیشه به مشام می رسند. زیرا سرنوشت تمام کاغذها از لحظه ی خروج از کارخانه، به طور دائمی کهنه و کهنه تر شدن است.

گاهی راحت تر آن است که با وجود اندوهی که در درونتان موج می زند، لبخند بزنید، تا این که بخواهید به همه ی عالم علت غمگینی خود را توضیح دهید.

همـه چیزهــای از دسـت رفتــــــه یک روز برمی گـــردنـد، اما درسـت وقتــی که یــاد می گیــریم بـــدون آن هـا زندگــــی کنیـم.