کتاب آنته کریستا

Antéchrista
کد کتاب : 14995
مترجم :
شابک : 978-6002297020
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 102
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 2003
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 4
زودترین زمان ارسال : 17 خرداد

معرفی کتاب آنته کریستا اثر آملی نوتومب

در طرح داستانی «آنته کریستا» دوران دانشجویی دو دختر به تصویر کشیده می شود که روحیاتی بسیار متفاوتی با یکدیگر دارند.

بلانش که سال هاست از تنهایی رنج برده و با کتاب هایش انس گرفته است، با دیدن کریستا که دختری زیبا و اجتماعی است، سعی می کند باب دوستی را با او باز کند. بعد از این تلاش برای دوستی است که اتفاقاتی رخ می دهد و تحولاتی در زندگی بلانش رخ می دهد.

کتاب آنته کریستا

آملی نوتومب
فابین کلر نوتومب «املی نوتوم (به فرانسوی: Amélie Nothomb)»در نهم ژوئیۀ سال 1966 در شهر بروکسل، پایتخت بلژیک متولد می شود. ولی او در زندگی نامه اش خود را اَمِلی نوتومب متولد سال1967 در کوبۀ ژاپن معرفی می کند. پدرش بارون پاتریک نوتومب، دیپلمات بلژیکی کمی بعد از تولد اَمِلیب به عنوان کنسول به ژاپن منتقل می شود. املی پنج سال در ژاپن زندگی می کند. تأثیر این پنج سال بر روحیات نویسنده در آثارش منعکس می شود. ولی تجربۀ دور از وطن بودن املی به ژاپن ختم نمی شود. او به طور متوالی همراه...
قسمت هایی از کتاب آنته کریستا (لذت متن)
با وجودی که می دانستم به جوابم گوش نمی کند، گفتم «برد کمان، تو چی؟» او در جوابم، کلمه عدالت را هجی کرد، مثل کسی که چیزی را یافته است. می بینی، انتخاب های مان موقعیت ما را نشان می دهند؛ تو فقط به واسطه علاقه ات به یک کلمه ساده آن را انتخاب کردی ولی منی که از پایین شهر می آیم کلمه ای را انتخاب کردم که ارزش تعهد دارد.

من کریستا را خوب می شناختم. او معنای لغوی برد کمان را نمی دانست. ولی اگر از من می پرسید حتما می مرد. با این حال کلمه بسیار ساده ای بود، برد کمان به برد یک کمان گفته می شود، مثل گام بلند که به مساحت داخلی پا گفته می شود.

هیچ کلمه ای نمی توانست مانند این کلمه من را در دنیای خیال غرق کند، برد کمان در ذهن من، کمان کشیده ای را به تصویر می کشید که منتظر لحظه زیبای رهایی است. جهش تیری به هوا، رفتن به سوی بی نهایت. البته تیر به خواسته شوالیه و علی رغم خواسته کمان، به دنیای بی نهایت نمی رود و پروازش در دنیای فناپذیر زندگی خاتمه می یابد.