کتاب طلوع جمشید (۲ جلدی)

Toloe-Jamshid
رمان مصور آخرین داستان
کد کتاب : 15463
شابک : 978-6000498771
قطع : رحلی
تعداد صفحه : 97
سال انتشار شمسی : 1397
سال انتشار میلادی : 2018
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 13 مهر
تعداد جلد : 2

معرفی کتاب طلوع جمشید (۲ جلدی) اثر اشکان رهگذر

مجموعه «آخرین داستان» اثر اشکان رهگذر از آثار متفاوتی است که از سوی استودیو هورخش در حوزه رمان مصور برای نوجوانان و جوانان علاقه مند به داستان های شاهنامه منتشر شده است و با سبکی متفاوت داستان ها را با زبان تصویر به مخاطب منتقل می کند. این مجموعه دربردارنده 4 کتاب است که دو جلد نخست آن «جمشید: طلوع» و دو جلد دیگر آن «جمشید: غروب» نام دارد. تصاویر رمان مصور «جمشید: طلوع(1 و 2)» از سوی فائزه سپهر صادقیان، شیوا گل محمدی و داوود دیبا طراحی شده و در قالب 92 صفحه ارائه شده است.

اشکان رهگذر، درباره این مجموعه می گوید: رمان مصور شاخه ای از کیمک استریپ است که به عنوان گرافیک نول از آن یاد می شود و طرفداران زیادی در کشورهای اروپایی دارد. «تن تن» ازجمله گرافیک نول هایی است که در ایران هم عرضه شده و با استقبال زیادی روبه رو شده است. غالبا داستان هایی از طریق گرافیک نول تعریف می شوند که بزرگسالانه ترند و قرار نیست مانند کمیک استریپ ها خیلی ادامه دار باشند.

کتاب طلوع جمشید (۲ جلدی)

اشکان رهگذر
اشکان رهگذر فارغ التحصیل کارشناسی طراحی گرافیک و کارشناسی ارشد تصویرسازی است. او فعالیت تخصصی خود را از سال۱۳۷۹ با شرکت صبا آغاز کرده و پس از آن در سال۱۳۸۴ استودیو خصوصی خود را با نام استودیو هورخش تأسیس کرد. اشکان رهگذر به عنوان نویسنده و کارگردان انیمیشن فعالیت می‌کند.
قسمت هایی از کتاب طلوع جمشید (۲ جلدی) (لذت متن)
و این گونه فره ایزدی از میان همه آفریدگان نخستین، به جمشید بخشیده می شود تا مردمانش را هنر و صنعت بیاموزد و آنها را برای مقابله با ملکوس، دیو سرمای سخت و کشنده که در راه است آماده کند. ملکوس نزدیک است و مردان جمشید توان ساختن دژ جمکرد را ندارند از سوی دیگر سی تور برادر جمشید در تلاش است تا او را به سازش با ملکوس وا دارد اما جمشید رسالت بزرگی دارد، او برگزیده شده تا ناجی مردمانش باشد برای همین تصمیم می گیرد تا برای ساختن دیوارهای جمکرد، دیوان را هم به خدمت بگیرد.