کتاب تاریخ فلسفه

Philosophy
کد کتاب : 15469
مترجم :
شابک : 978-9644450051
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 501
سال انتشار شمسی : 1395
سال انتشار میلادی : 1926
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 25
زودترین زمان ارسال : 17 تیر

معرفی کتاب تاریخ فلسفه اثر ویل دورانت

کتاب "تاریخ فسلفه" اثر "ویل دورانت" میباشد که تلاش دارد تا طرح روشنی از تحول اندیشه به خواننده ارائه دهد و مفهوم های بنیادین تفکر فلسفی و جنبش های تاریخ ساز فلسفی را بشناساند.

روایتی درخشان و مختصر از زندگی و اندیشه های فیلسوفان بزرگ - افلاطون ، ارسطو ، بیکن ، اسپینوزا ، ولتر ، کانت ، شوپنهاور ، اسپنسر ، نیچه ، برگسون ، کروس ، راسل ، سانتایانا و جیمز را بیان میکند.

" تاریخ فلسفه" یکی از کتابهای درخشان زمان ما است. بینش و هوشیاری دورانت هرگز در جریان کتاب کم و یا زیاد نمیشود. "تاریخ فلسفه" کتابی کلیدی برای هر خواننده ای است که مایل به بررسی تاریخ و پیشرفت اندیشه های فلسفی در جهان غرب است.

کتاب شامل یازده فصل است، که به ترتیب به بررسی این فلاسفه می پردازد:

افلاطون (به علاوهٔ قسمتی در مورد سقراط)
ارسطو
فرانسیس بیکن
باروخ اسپینوزا
فرانسوا ولتر (به علاوهٔ قسمتی دربارهٔ ژان-ژاک روسو)
ایمانوئل کانت (به علاوهٔ قسمتی دربارهٔ گئورگ ویلهلم فریدریش هگل)
آرتور شوپنهاور
هربرت اسپنسر
فریدریش نیچه
آنری برگسون، بندیتو کروچه و برتراند راسل
جرج سانتایانا، ویلیام جیمز و جان دیویی

کتاب تاریخ فلسفه

ویل دورانت
ویلیام جیمز دورانت، فیلسوف، تاریخنگار و نویسندهٔ آمریکایی بود.مهم ترین اثر او تاریخ تمدن، مجموعه کتابی ۱۱ جلدی است که با همکاری آریل دورانت، همسرش نوشته است. وی در این کتاب توانسته است با استفاده از آثار مورخان دیگر (از هرودوت تا آرنولد توین بی)، که از ابتدای تاریخ مکتوب بشر تا کنون زیسته اند، مکتب نوینی از تاریخ نگاری را به وجود آورد.برخلاف دیگر تاریخ نگاران، که تنها تمرکزشان بر روی وقایع تاریخی و سیر تمدن بشری بود، وی در اثر خود به عوامل تمدن ساز در طول تاریخ نیز توجه می کند. در این باره نق...
قسمت هایی از کتاب تاریخ فلسفه (لذت متن)
بخش زیر از فصل اول یعنی افلاطون میباشد:اگر نظری به نقشه اروپا بیفکنید،مشاهده خواهید کرد که یونان شبیه به اسکلت پنجه ای است که انگشتان کج و خمیده آن بسوی بحر الروم دراز شده است.در جنوب یونان جزیره بزرگ کرت واقع است و از اینجا بود که این انگشتان حریص نخستین مبادی تمدن رابیرون کشید.در شرق،در ساحل دیگر دریای اژه ، آسیای صغیر واقع است.اگرچه اکنون ساکت و کرخ و بمی حس افتاده است،ولی در روزگار بیش از افلاطون زندگی پر جنب جوش و خروشی داشت و زمانی صنعت و تجارت و فعالیت معنوی درجه توا را حائز بود.