کتاب آینده فرا انسانی ما

Our Posthuman Future

مشخصات کتاب آینده فرا انسانی ما
مترجم : ترانه قطب
شابک : 978-9644890437
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 384
سال انتشار شمسی : 1390
سال انتشار میلادی : 2002
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 5 بهمن

برنده جایزه مارشال مک لوهان سال 2004

معرفی کتاب آینده فرا انسانی ما اثر فرانسیس فوکویاما

فوکویاما درباره ی پیامدهای پیشرفت فناوری ژن ها و ارتقای انسان به «فرا انسان» به سه سناریو اشاره می کند که ممکن است طی یک یا دو نسل آینده رخ دهند: سناریوی نخست در زمینه ی داروهاست. در آینده، دانش ژن شناسی شرکت های دارویی را قادر خواهد ساخت تا بر حسب ترکیب های وراثتی ویژه ی هر بیمار، داروهای خاصی را تهیه کنند که برای مثال، انسان های کم هوش را سرزنده و فعال، و افراد منزوی را گشاده رو خواهد ساخت: در سناریوی دوم، پیشرفتی که پژوهش های مربوط به سلول اصلی شاهد آن است، دانشمندان را قادر می سازد تا عملا هر گونه بافت بدن را از نو پدید آورند، و این امر باعث جهش میانگین سن به بیش از صد سال خواهد شد.
در سناریوی سوم، ثروتمندان قبل از کاشت جنین، آن را وارسی می کنند تا به فرزندان کمال یافته تری دست یابند. هم چنین به منظور پژوهش و تولید فرآورده های جدید پزشکی، ژن های انسان به جانوران و گیاهان، و ژن های حیوانی به برخی از جنین های بشری منتقل خواهد شد.
فوکویاما بر این باور است که ما در آستانه ی ورود به آینده ای فرا انسانی هستیم که در آن، فناوری به ما قدرتی می بخشد که با آن، گوهر تغییرناپذیر انسانی را به تدریج تغییر دهیم.

کتاب آینده فرا انسانی ما

فرانسیس فوکویاما
فرانسیس فوکویاما، زاده ی 27 اکتبر 1952، متخصص اقتصاد سیاسی و فیلسوفی آمریکایی است. فوکویاما در شیکاگو به دنیا آمد. او مدرک لیسانس خود را در رشته ی هنر از دانشگاه کورنل دریافت کرد و سپس در رشته ی فلسفه ی سیاسی ادامه ی تحصیل داد و مدرک دکترای خود در این رشته را از دانشگاه هاروارد گرفت. فوکویاما در حال حاضر، استاد و رئیس گروه توسعه ی اقتصادی بین المللی دانشگاه جانز هاپکینز در شهر واشنگتن دی. سی. است.