کتاب کجا می روی؟

Where are you going
کد کتاب : 10902
مترجم :
شابک : 9789649971575
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 688
سال انتشار شمسی : 1402
سال انتشار میلادی : 1895
نوع جلد : زرکوب
سری چاپ : 8
زودترین زمان ارسال : 16 آذر

کجا می روی؟
A Tale of the Time of Nero
کد کتاب : 15732
مترجم :
شابک : 978-9640017166
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 711
سال انتشار شمسی : 1395
سال انتشار میلادی : 1896
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 7
زودترین زمان ارسال : ---

کجا می روی؟
Where are you going
کد کتاب : 10901
مترجم :
شابک : 9789646552081
قطع : وزیری
تعداد صفحه : 656
سال انتشار شمسی : 1396
سال انتشار میلادی : 1894
نوع جلد : زرکوب
سری چاپ : 4
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب کجا می روی؟ اثر هنریک سینکیویچ

کتاب کجا می روی؟ ، یک رمان تاریخی است که توسط هنریک سینکیویچ نوشته شده است. نام کتاب که به لاتین کوتاه شده ی عبارت کجا می روی ، پروردگار؟" است کنایات آخرالزمانی پیتر را نشان می دهد ، که در آن پیتر از رم فرار می کند اما در راه خود با عیسی ملاقات می کند و از او می پرسد که چرا به رم می رود؟ عیسی می گوید ، "من برمی گردم تا دوباره مصلوب شوم" ، که این جواب باعث می شود پیتر برای زندگی خودش تصمیمی بگیرد. رمان کجا می روی؟ از عشقی می گوید که بین یک زن جوان مسیحی به نام لیگیا و مارکوس وینیسیوس ، یک وطن فروش رومی شکل می گیرد. داستان این در شهر رم تحت حکومت امپراتور نرون، حاکم قصی القلب تاریخ در سال 64 میلادی می گذرد. هنریک سینکیویچ قبل از نگارش رمان ، امپراتوری روم را با هدف درست پیاده کردن جزئیات تاریخی در رمانش، مورد مطالعه قرار داد. در نتیجه ، چندین شخصیت تاریخی در کتاب ظاهر می شوند. به طور کلی ، این رمان پیام صریحی در طرفداری از مسیحی را به همراه دارد. این رمان در سال 1895 به صورت سریالی در سه روزنامه لهستانی منتشر شد و در سال 1896 به صورت کتاب منتشر شد و از آن زمان به بیش از 50 زبان ترجمه شده است. کجا می روی؟ در سال 1905 به جایزه ی نوبل ادبیات گرفتن هنریک سینکیویچ کمک کرد.
کتاب کجا می روی؟ توسط حسن شهباز ترجمه شده است. این کتاب را نشر امیرکبیر منتشر کرده است.

کتاب کجا می روی؟

هنریک سینکیویچ
هنریک آدام الکساندر پیوس سینکیه‌ویچ (Henryk Adam Aleksander Pius Sienkiewicz) (زادهٔ ۵ مه ۱۸۴۶ – درگذشته ۱۶ نوامبر ۱۹۱۶)، روزنامه‌نگار و رمان‌نویس لهستانیِ برندهٔ جایزهٔ ادبی نوبل است. بنیاد نوبل علت اعطای جایزهٔ نوبل در ادبیات به وی را، «خدمت و شایستگی برجستهٔ وی به عنوان یک نویسندهٔ حماسی» اعلام کرده‌است.
قسمت هایی از کتاب کجا می روی؟ (لذت متن)
تنها چیزی خوب است که پیام آور شادی باشد، پیام آور عشق و زیبایی و قدرت. اگر آنان مدعی هستند که بدی را با نیکی پاداش می دهند پس در برابر خوبی چه خواهند کرد؟ و اگر خوب و بد پاداشی همانند داشته باشد چرا باید مردمان خویشتن را برای خوب بودن رنجه سازند؟ آنان تمامی آنچه را مایه سعادت و آسایش ماست ناپسند می دانند؛ آنان عشق را گناه و زیبایی و قدرت و ثروت را گناه و مایه تباهی می شمارند. آنان می گویند پاداش نیکی های افراد را در آن دنیا؛ دنیایی که با مرگ و پس از آن آغاز می شود، خواهند داد. جهانی که از آغاز و انجامش بی خبریم. ایا خنده آورتر از این هم در گمان می گنجد؟ درست مانند آن که بگوییم سیاهی با سپیدی و روز با شب آغاز می گردد.