کتاب کجا می روی؟

A Tale of the Time of Nero
کد کتاب : 15732
مترجم :
شابک : 978-9640017166
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 711
سال انتشار شمسی : 1395
سال انتشار میلادی : 1894
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 7
زودترین زمان ارسال : 25 اردیبهشت

کجا می روی؟
Where are you going
کد کتاب : 10902
مترجم :
شابک : 9789649971575
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 688
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 1895
نوع جلد : زرکوب
سری چاپ : 6
زودترین زمان ارسال : 25 اردیبهشت

کجا می روی؟
Where are you going
کد کتاب : 10901
مترجم :
شابک : 9789646552081
قطع : وزیری
تعداد صفحه : 656
سال انتشار شمسی : 1396
سال انتشار میلادی : 1894
نوع جلد : زرکوب
سری چاپ : 4
زودترین زمان ارسال : 25 اردیبهشت

معرفی کتاب کجا می روی؟ اثر هنریک سینکیویچ

این اثر روایتگر عشقی انسان ساز و روشنگر بین سرداری به نام مارکوس وینیچیوس و شاهزاده خانمی از سرزمین لیژی به نام کالیناست و در خلال این جریان اوضاع اجتماعی و سیاسی حاکم بر روم باستان در زمان حکمرانی نرون بیان می گردد. خواننده به خوبی در سیر داستان در می یابد که چگونه عشق به عنوان یکی از مظاهر زیبایی، سردار صاحب منصب و جاه و مقامی را از گذشته پر زرق و برقش جدا می کند و...

«کجا می روی؟» یکی از آثار کلاسیک معروف تاریخ ادبیات است که در گونه حماسی نوشته شده و در ایران نیز همانند بسیاری از کشورها خوانندگان فراوانی داشته است. این موفقیت و استقبال از این رمان در چند نسل تداوم داشته و تا به امروز رسیده است. برای این موفقیت در ایران دلایلی چند می توان یر شمرد. علاوه بر جذابیت های خود رمان به عنوان اثری تاریخی با داستانی حماسی و عاشقانه که پر فراز و نشیب و سرگرم کننده است، ترجمه موفق حسن شهباز که توانسته به زبانی متناسب، برخوردار از ادبیت و البته روان را ارائه کند، اهمیت بسیار داشته است. همچنین باید اشاره کرد به نمایش اقتباس سینمایی این رمان که با استقبال زیادی در ایران روبه رو شد و حتی امروزه نیز اثری محبوب در میان کلاسیک های تاریخی سینما محسوب می شود. این رمان که در ایران برای نخستین بار در سال ۱۳۳۳ منتشر شد ابتدا با نام هوس های امپراطور شناخته می شد. انتخاب این نام که البته با محتوای کتاب بیگانه نیست، به نظر ریشه در جذب تعداد بیشتری از مخاطبان داشته باشد.

کتاب کجا می روی؟

هنریک سینکیویچ
هنریک آدام الکساندر پیوس سینکیه‌ویچ (Henryk Adam Aleksander Pius Sienkiewicz) (زادهٔ ۵ مه ۱۸۴۶ – درگذشته ۱۶ نوامبر ۱۹۱۶)، روزنامه‌نگار و رمان‌نویس لهستانیِ برندهٔ جایزهٔ ادبی نوبل است. بنیاد نوبل علت اعطای جایزهٔ نوبل در ادبیات به وی را، «خدمت و شایستگی برجستهٔ وی به عنوان یک نویسندهٔ حماسی» اعلام کرده‌است.
قسمت هایی از کتاب کجا می روی؟ (لذت متن)
تنها چیزی خوب است که پیام آور شادی باشد، پیام آور عشق و زیبایی و قدرت. اگر آنان مدعی هستند که بدی را با نیکی پاداش می دهند پس در برابر خوبی چه خواهند کرد؟ و اگر خوب و بد پاداشی همانند داشته باشد چرا باید مردمان خویشتن را برای خوب بودن رنجه سازند؟ آنان تمامی آنچه را مایه سعادت و آسایش ماست ناپسند می دانند؛ آنان عشق را گناه و زیبایی و قدرت و ثروت را گناه و مایه تباهی می شمارند. آنان می گویند پاداش نیکی های افراد را در آن دنیا؛ دنیایی که با مرگ و پس از آن آغاز می شود، خواهند داد. جهانی که از آغاز و انجامش بی خبریم. ایا خنده آورتر از این هم در گمان می گنجد؟ درست مانند آن که بگوییم سیاهی با سپیدی و روز با شب آغاز می گردد.