کتاب سه فلسفه زندگی

Three Philosophies of Life
  • 10 % تخفیف
    قیمت : 33,000 | 29,700 تومان

  • موجود
  • انتشارات: کرگدن کرگدن
    نویسنده:
کد کتاب : 15974
مترجم : بتول قزل بیگلو
شابک : 978-6226420013
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 180
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 1989
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 19 آذر

معرفی کتاب سه فلسفه زندگی اثر پیتر کریفت

زندگی چیزی است که همۀ ما انسان ها از زمان تولد تا مرگ آن را تجربه می کنیم. هر کس بر اساس موقعیتی که در آن قرار می گیرد زندگی را تفسیر می کند. در حالت کلی تقریبا هر انسانی با پرسش از معنای زندگی مواجه است و در جست و جوی فلسفۀ زندگی بر می آید؛ این جست و جو به زندگی ما معنا می دهد، نتیجۀ آن ادامۀ زندگی ما را رقم می زند.
واقعیت بزرگ مرگ نیاز به این پاسخ را ضروری تر می کند، به ویژه در دنیای مدرن و ماشینی امروزی که علم جدید این پرسش را به فراموشی می سپارد. اهمیت این موضوع آن قدر زیاد است که در طول تاریخ افراد بسیار زیادی سعی کرده اند با تببین های مختلف به این پرسش پاسخ دهند.
کتاب سه فلسفۀ زندگی نیز با تکیه بر سه بخش مهم از کتاب مقدس درصدد پاسخگویی به این پرسش بزرگ برآمده است. این بخش های کتاب مقدس وضعیت هایی را که ممکن است ما در آنها قرار گیریم توصیف می کنند. از نظر پیتر کریفت این ها آثاری «اصیل» و «منحصر به فرد» اند که سه فلسفۀ زندگی را بر اساس سه وضعیت مختلف انسانی مطرح می کنند و فارغ از زمان نگارششان برای انسان امروزی بصیرت هایی درخور دارند: «اگر همۀ کتاب های کل کتابخانه های دنیا را بخوانید و با تمام فرزانگان دنیا در سیر حکمتشان همراه شوید، هیچ کتابی را عمیق تر از سه کتاب جامعه، ایوب و غزل غزل ها نمی یابید.»
کتاب جامعه زندگی را بی هدف و همۀ آنچه را در عالم هست بیهوده می داند: زندگی به مثابۀ بیهودگی. کتاب ایوب فلسفۀ زندگی را در رنج می جوید: زندگی به مثابۀ رنج، و غزل غزل ها عشق را پاسخ نهایی به پرسش بنیادین هستی برمی شمارد: زندگی به مثابۀ عشق.

کتاب سه فلسفه زندگی

پیتر کریفت
پیتر جان کرت (متولد 1937) استاد فلسفه در کالج بوستون و کالج کینگ است.او نویسنده بیش از هشتاد کتاب درباره فلسفه مسیحیت، الهیات و عذرخواهی است.او همچنین، به همراه رونالد کی تاچلی، "بیست برهان برای وجود خدا" فرموله کرده است.