کتاب قدرت اسطوره

The Power of Myth
  • 5 % تخفیف
    167,000 | 158,650 تومان
  • موجود
  • انتشارات: مرکز مرکز
    نویسنده:
کد کتاب : 19009
مترجم :
شابک : 978-9643053468
قطع : وزیری
تعداد صفحه : 346
سال انتشار شمسی : 1401
سال انتشار میلادی : 1988
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 18
زودترین زمان ارسال : 10 فروردین

معرفی کتاب قدرت اسطوره اثر جوزف کمبل

کتاب "قدرت اسطوره" برای "جوزف کمپبل" و کارهای او تجدید حیاتی دوباره بود. او یک محقق ، نویسنده و معلم برجسته است و تأثیر عمیقی بر میلیون ها انسان ، از جمله جورج لوکاس ، خالق جنگ ستارگان داشته است.«اسطوره و دنیای جدید»، «سفر به دنیای درون»، «نخستین قصه گویان»، «قربانی و سعادت» و «ماجراجویی قهرمان» عنوان بخش های کتاب است. "قدرت اسطوره" کتابی است که براساس مستند "جوزف کمپبل و قدرت اسطوره" در سال 1988 ساخته شده است. این مستند در ابتدا به صورت شش مکالمه ی یک ساعته بین "جوزف کمپبل" اسطوره شناس (1919-1940) و "بیل مایرز" روزنامه نگار پخش شد. این مستند یکی از محبوب ترین سریال های تاریخ شبکه های تلویزیونی آمریکا است . "بیل مایرز" ، یکی از برجسته ترین روزنامه نگاران آمریکا ، مصاحبه کننده ی متفکر و جذاب این برنامه بود.
"قدرت اسطوره" به موضوعاتی از ازدواج مدرن ، عیسی مسیج و جان لنون می پردازد و ترکیبی از درخشندگی و هوشمندی را ارائه می دهد. این کتاب خارق العاده نشان می دهد که چگونه مضامین و نمادهای روایت های باستان همچنان به تولد ، مرگ ، عشق و جنگ معنا می دهند. از داستان خدایان و الهه های یونان باستان و روم گرفته تا سنت های بودیسم ، هندوئیسم و مسیحیت ، طیف گسترده ای از مضامین در نظر گرفته شده است که در کنار هم کلیت تجربه ی انسانی را در طول زمان و فرهنگ مشخص می کنند. کتاب قدرت بی نظیر مصاحبه گر و موضوع را نشان می هد و همچنان به قدرت افسانه و تأثیر عمیقی که بر فرهنگ ما دارد می پردازد.

کتاب قدرت اسطوره

جوزف کمبل
جوزف کمپبل (Joseph Campbell) (زاده ۱۹۰۴ نیویورک - درگذشته ۱۹۸۷ هونولولو) اسطوره‌شناس آمریکایی بود.او در زمینه اسطوره‌شناسی و مذهب مطالعات وسیعی انجام داد. جمله به یاد ماندنی او «بدنبال سعادت خویش باش» (Follow your bliss) امروزه تبدیل به نوعی دیدگاه فلسفی شده‌است.دیدگاه‌های جوزف کمپبل بر روی تفکر معاصر هنر و علوم اجتماعی غرب بسیار تأثیرگذار بوده. بطور نمونه، جرج لوکاس دیدگاه‌های فلسفی سری فیلم‌های جنگ ستارگان را مدیون او دانسته‌است.جوزف کمپبل در و...
نکوداشت های کتاب قدرت اسطوره
" The symbols of mythology and legend are all around us, embedded in the fabric of our daily lives, and the Moyers-Campbell dialogues are a welcom guide to recognizing and understanding their meanings.
نمادهای اسطوره و افسانه در همه ما وجود دارد ، در بافت زندگی روزمره ما تعبیه شده است و گفتگوهای کمپبل راهنمای خوبی برای شناخت و درک معانی آن ها است.
Cincinnati Post

قسمت هایی از کتاب قدرت اسطوره (لذت متن)
این گفتگو میان بیل مویرز و جوزف کمبل در سال های ۱۹۸۵ و ۱۹۸۶ در مزرعه اسکای واکر جرج لوکاس و بعد در موزه تاریخ طبیعی نیویورک انجام شد. بسیاری از ما که نسخه اصلی را خواندیم، از غنای مطالبی که در یک فیلم بیست و چهار ساعته مطرح شده بود شگفت زده شدیم - برای ساختن یک فیلم شش ساعته برای شبکه پی بی اس باید بیشتر قسمت های آن حذف می شد. فکر تدوین یک کتاب از این تمایل نشأت گرفت که نه فقط ببیندگان این قبیل مجموعه های تلویزیونی، بلکه کسانی که سال ها آثار کمبل را خوانده و او را ستایش کرده بودند نیز به این مطالب دسترسی داشته باشند.