کتاب اسلحه میکروب و فولاد

Guns, Germs, and Steel
سرنوشت جوامع انسانی
کد کتاب : 1700
مترجم :
شابک : 978-964-822-337-8
قطع : وزیری
تعداد صفحه : 540
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 1997
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 3
زودترین زمان ارسال : 4 بهمن

برنده جایزه پولیتزر غیرداستانی

برنده جایزه انجمن سلطنتی برای کتاب های علمی

معرفی کتاب اسلحه میکروب و فولاد اثر جرد دایموند

کتاب اسلحه میکروب و فولاد، اثری نوشته ی جرد دایموند است که اولین بار در سال 1997 منتشر شد. دایموند در این کتاب تحسین شده و فوق العاده آموزنده، به شکلی مستدل درباره ی تأثیر عوامل جغرافیایی و زیست محیطی در شکل دهی به جهان امروز بحث می کند. جوامعی که از نظر تولید غذا، بهتر از سایرین عمل کردند، توانستند از مرحله ی اجتماع های «شکارچی-گردآورنده» بگذرند و پس از آن، نوشتن، فناوری، دولت، دین و البته میکروب ها و سلاح های جنگی قدرتمند را به وجود آوردند. این جوامع، در دریا و خشکی به ماجراجویی پرداختند تا فرهنگ های توسعه نیافته را تحت سلطه ی خود درآورند. کتاب اسلحه میکروب و فولاد، پیشرفتی بزرگ در درک ما از جوامع انسانی به شمار می آید و علاوه بر آن، شیوه ی شکل گیری جهان مدرن را تشریح می کند و به شکلی درخشان، به نظریات شکل گرفته بر پایه ی نژاد در رابطه با تاریخ انسان می پردازد.

کتاب اسلحه میکروب و فولاد

جرد دایموند
جرد دایموند، زاده ی 10 سپتامبر 1937، دانشمند و نویسنده ای آمریکایی است.دایموند در بوستون به دنیا آمد. او مدرک کارشناسی خود را از دانشگاه هاروارد در سال 1958 و دکترای خود را در فیزیولوژی و بیوفیزیک غشاء از دانشگاه کمبریج در سال 1961 گرفت. دایموند پس از فارغ التحصیلی از کمبریج، به عنوان محقق به دانشگاه هاروارد بازگشت و تا سال 1965 در آنجا به فعالیت ادامه داد. او در سال 1968 استاد فیزیولوژی دانشکده ی پزشکی دانشگاه کالیفرنیا شد. دایموند در سال 1999 مدال ملی دانش را کسب کرد و در سال 2009 دکترای اف...
نکوداشت های کتاب اسلحه میکروب و فولاد
Fascinating... It lays a foundation for understanding human history.
شگفت انگیز... این اثر بستری را برای فهم تاریخ انسان فراهم می کند.
Bill Gates

The scope and the explanatory power of this book are astounding.
وسعت و قدرت بیانگرانه ی این کتاب، خیره کننده است.
The New Yorker

An ambitious, highly important book.
کتابی بلندپروازانه و بسیار مهم.
The New York Times Book Review

قسمت هایی از کتاب اسلحه میکروب و فولاد (لذت متن)
با ظهور جوامع خان سالار در حدود هفت هزار و پانصد سال پیش، مردم مجبور شدند برای اولین بار در تاریخ یاد بگیرند که چگونه بدون تلاش برای کشتن غریبه ها، به شکلی عادی و مداوم با آن ها مواجه شوند.

شایان توجه است که بومی های آمریکا، در مقابل بسیاری از بیماری های واگیردار کشنده ای که از «جهان قدیم» نصیبشان شد، هیچ بیماری واگیردار کشنده ای نداشتند که به اروپایی ها بدهند.