کتاب سورمه سنگ

Sormeh-Sang
کد کتاب : 16660
شابک : 978-6007507209
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 877
سال انتشار شمسی : 1398
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 5
زودترین زمان ارسال : 23 مرداد

معرفی کتاب سورمه سنگ اثر عاطفه منجزی

رمان سورمه سنگ اخرین اثر عاطفه منجزی نویسنده ای که سابقا با انتشار رمان های ::مسافر کوچه های عاشقی ،تیه طلا ،لبخند خورشید ،پرنده بهشتی ،شاه ماهی ،قله قاف ،شب چراغ ،گل وسکه و ماه ،در پس نقاب ،بسته به جونم ،یکی نبود . خود را یکی از دوست داشتنی ترین های عرصه ی رمان نویسی امروز معرفی کرده . داستان درست از مغازه ی اقا رحمان شروع میشود جایی که خرید تخمه کتان برای قناری های عزیز دومین دیدار سرمه با دو مهمان غریبه ی تازه از فرنگ برگشته ی پدربزرگش را به ارمغان می اورد .
روند قصه مثل کارهای سابق منتشر شده از ایشان روندی ارام و پیوسته داشته که به مخاصب فرصت هضم اتفاقات و همراه شدن با شخصیت های داستان را می دهد ،مورد چشمگیر دیگری که در اکثر رمانهای خانم منجزی ( با چشم پوشی از چند کار اولیه که شدت این مسئله در ان کمتر بود میتوان گفت تمام رمان های ایشان ) به چشم می اید “فضای خانوادگی ” و گرمی است که باورپذیری و ملموس بودن داستان را افزایش میدهد .
این رمان هم مثل سایر رمان های دیگر خانم منجزی (به طور دقیق از رمان شاه ماهی به بعد)شخصیت محور است به این معنا که هر شخصیت دارای کارت شناسایی خاصی برای خود بوده و دارای ویژگی های شخصیتی و رفتاری متفاوتی است .

سرمه دختری پاک و مهربان که گاه شیطنتش به دل مینشیند و گاه جدیتش مخاطب را وادار به احترام به عقاید و طرز فکرش سامی پاشا ربات دوست داشتنی داستان ،مردی کمال گرا، مسئول و جدی که رابطه ی برادرانه اش با علی شر و شیطان داستان به شدت دلپذیر بود .

کتاب سورمه سنگ

عاطفه منجزی
متولد اردیبهشت ماه ۱۳۴۵ در شهر کوچک مسجدسلیمان،از پدری بختیاری تبار و مادری اصفهانی است. تحصیلات مقدماتی و متوسطه را در اصفهان گذرانده و در سال ۱۳۶۴ ازدواج کرد و به تهران رفت. فرزندان دو قلویش در سال ۱۳۶۹ به دنیا آمدند که در حال حاضر پسرش علیرضا، در رشته ی کامپیوتر و دخترش نگین در رشته دارو سازی سر گرم تحصیل هستند. فرزندانش دو ساله بودند که تحصیلات دانشگاهی را در مقطع کارشناسی حسابداری شروع کرد و هم اکنون دانشجوی مقطع کارشناسی رشته ی روزنامه نگاری می باشد.