کتاب رویای خرد

The Dream of Reason
ت‍اری‍خ ف‍ل‍س‍ف‍ه غ‍رب از ی‍ون‍ان ب‍اس‍ت‍ان ت‍ارن‍س‍ان‍س
کد کتاب : 17056
مترجم :
شابک : 978-9643115913
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 583
سال انتشار شمسی : 1396
سال انتشار میلادی : 2000
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 3
زودترین زمان ارسال : 27 مرداد

معرفی کتاب رویای خرد اثر آنتونی گاتلیب

هیچ کس درست نمی داند چه کسی فلسفه را آغاز کرد. شاید نابغه ای بی نوا آن را ابداع کرد ولی پیش از آن که مجال معرفی خودش را به آیندگان پیدا کند، به قعر تاریخی نانوشته افتاد. هیچ دلیلی برای وجود چنین کسی در دست نیست ، پس شاید چنین کسی نبوده است . خوشبختانه دست کم شواهدی وجود دارد که نشان می دهد فلسفه از کجا آغاز گشته است ، هر چند نمی توانیم مطمئن باشیم که پیش از آن هم تلاش هایی نافرجام در این راه صورت نگرفته است .

یکی از مزایای کتاب این است که نویسنده بر دانش خوانندگانش تکیه نمی کند و با زبانی عاری از پیچیده گویی به بررسی تاریخ فلسفه می پردازد، گاهی هم که ناگزیر به استفاده از اصطلاحات تخصصی است آنها را به روشنی توضیح می دهد، در عین حال همواره به منابع دست اول رجوع کرده است و همین ویژگی ها باعث می شود که این کتاب نه تنها مرجعی برای متخصصان، که متنی خواندنی برای دانشجویان و علاقه مندان به تاریخ فلسفه به شمار آید.

کتاب رویای خرد

آنتونی گاتلیب
آنتونی گاتلیب (انگلیسی: Anthony Gottlieb) یک نویسنده انگلیسی، ویراستار ارشد سابق اکونومیست و اندیشه‌نگار است.کارهای گاتلیب شامل رؤیای خرد: تاریخ فلسفه از یونان تا رنسانس، رؤیای روشنگری: طلوع فلسفهٔ جدید و سقراط است.