کتاب ابر قدرت های هوش مصنوعی

AI Superpowers
(چین، سیلیکون ولی و نظم نوین جهانی)
کد کتاب : 17341
مترجم :
شابک : 978-6002535177
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 312
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 2018
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 4 بهمن

نامزد جایزه کتاب آرتور راس سال 2019

معرفی کتاب ابر قدرت های هوش مصنوعی اثر کای فو لی

امروزه همه چیز تغییر کرده است. مقالات مربوط به آخرین نوآوری های هوش مصنوعی، صفحات روزنامه ها را پر کرده است. تقریبا هر روز چند همایش تجاری درباره استفاده از هوش مصنوعی برای کسب سود بیشتر برگزار می شود و دولت ها در سراسر جهان برنامه های ملی خود را برای استفاده از فناوری منتشر می کنند. ناگهان هوش مصنوعی به موضوع اصلی گفت وگوهای عمومی تبدیل شد که البته دلایل موجهی برای آن وجود دارد.
از زمان نه چندان دوری که تب هوش مصنوعی همه جهان را فرا گرفت، پرسش های بسیاری هم برای عموم مردم و البته کارشناسان ایجاد شده است. اینکه هوش مصنوعی به کدام سو می رود و در این مسیر انسان را به کجا می برد، آیا قرار است انسان را روز به روز بیشتر به رفاه نزدیک کند، در این دنیای سراسر هوشمند و ماشینی جایگاه، تعریف و سرنوشت انسانیت چه می شود و بسیاری سوال های دیگر.
کای فو لی در این کتاب شگفت انگیز، علاوه بر اینکه نقش چین را به عنوان ابرقدرت هوش مصنوعی و در رقابت با ایالات متحده تشریح می کند، می کوشد به این پرسش ها هم پاسخ دهد. لی دراین باره نوشته است: «من پیشگو نیستم که بتوانم آینده هوش مصنوعی را کاملا پیش بینی کنم، اما هنگام بررسی این سوالات می توانم از تجربه خود به عنوان محقق فناوری اطلاعات، مدیر اجرایی فناوری، و سرمایه گذار در سرمایه گذاری های خطرپذیر در چین و ایالات متحده، استفاده کنم.

کتاب ابر قدرت های هوش مصنوعی

کای فو لی
کای-فو لی (Kai-Fu Lee؛ زادهٔ december ۳, ۱۹۶۱ ) دانشمند در زمینه مهندسی برق اهل تایوان است.لی اولین سیستم تشخیص مداوم گفتار مستقل از بلندگو جهان را به عنوان پایان نامهدکترای خوددر کارنگی ملونتوسعه داد. وی بعداً به عنوان اجرا کننده طرح،ابتدا در اپل، سپس SGI، مایکروسافتو گوگلفعالیت کرد.