کتاب گلهای میخک و دو نمایشنامه دیگر

Carnations

مشخصات کتاب گلهای میخک و دو نمایشنامه دیگر
مترجم :
شابک : 978-9647640336
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 80
سال انتشار شمسی : 1394
سال انتشار میلادی : 2005
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 3 اسفند

معرفی کتاب گلهای میخک و دو نمایشنامه دیگر اثر ریموند کارور

زمانی که ریموند کارور در بهار 1962 نمایشنامه ی گل های میخک را نوشت، بیست وسه سال داشت. نان آور خانواده ای بود و کارگر تمام وقت کارخانه ی چوب بری، دانشجوی نیمه وقت دانشگاه و نویسنده ای روبه رشد. او هم مثل جورج ردفدر قهرمان بیست و هشت ساله ی نمایش، می دانست ایفای چند نقش متضاد چه حالی دارد.
گل های میخک کاری تجربی است که کارور برای تکلیف درس دانشگاه نوشته و بر اساس الگوی کارهایی که هم زمان خوانده بود، شکل گرفت.
شاید در میان آن ها بتوان به در انتظار گودو ساموئل بکت (1952) ژاک یا اطاعت اوژن یونسکو (1954) داستان باغ وحش (1959) و رویای ا‎مریکایی (1961) ادوارد آلبی اشاره کرد.

کتاب گلهای میخک و دو نمایشنامه دیگر

ریموند کارور
ریموند کلوی کارور جونیور (زادهٔ ۲۵ مه، ۱۹۳۸ - درگذشتهٔ ۲ اوت، ۱۹۸۸) نویسندهٔ داستان های کوتاه و شاعر امریکایی بود. او یکی از نویسندگان مطرح قرن بیستم و هم چنین یکی از کسانی شمرده می شود که موجب تجدید حیات داستان کوتاه در دههٔ ۱۹۸۰ شده اند.پیشهٔ کارور به عنوان نویسنده به داستان های کوتاه و شعر اختصاص یافته بود. او خود را به عنوان کسی که «تمایل به ایجاز و قوّت دارد» و «به نوشتن داستان های کوتاه معتاد است»، معرفی کرده است. (در دیباچهٔ «از کجا تلفن می کنم»، مجم...
دسته بندی های کتاب گلهای میخک و دو نمایشنامه دیگر