کتاب خاطرات محمد یگانه

Mohammad Yeganeh

مشخصات کتاب خاطرات محمد یگانه
شابک : 978-9643800970
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 368
سال انتشار شمسی : 1398
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 5
زودترین زمان ارسال : 24 فروردین

معرفی کتاب خاطرات محمد یگانه اثر حبیب لاجوردی

محمد یگانه (1302ـ1374) فرزند حاج اسماعیل شکرچی که بعدتر نام خانوادگی یگانه را برگزید از دولتمردان حکومت محمدرضا پهلوی بود. او دانش آموختة دانشگاه حقوق تهران و دانشگاه کلمبیا در کشور آمریکا بود و از 1949 وارد سازمان ملل متحد شد.
محمد یگانه در بخش های مختلف اقتصادی در حکومت محمدرضا پهلوی مشغول به کار شد که مهم ترین این سمت ها رئیس کل بانک مرکزی، وزارت آبادانی و مسکن (1348)، وزیر مشاور کابینة هویدا و وزارت دارایی دولت شریف امامی بود. اطلاعات تا کنون بازگو نشدة یگانه از اوضاع اقتصادی حکومت پهلوی می تواند برای هر محقق و علاقه مندی قابل استفاده باشد.

کتاب خاطرات محمد یگانه

حبیب لاجوردی
حبیب لاجوردی (زاده ۱۳۱۴ در تهران)، مدیر پروژه تاریخ شفاهی ایران در مرکز مطالعات خاورمیانه دانشگاه هاروارد بود. او در جوانی و نوجوانی در نیویورک بود. لاجوردی دارای کارشناسی در دانشگاه ییل، کارشناسی ارشد در دانشگاه هاروارد در رشته MBA و دکترای اقتصاد در دانشگاه آکسفورد است.لاجوردی پس از پایان تحصیلاتش به ایران بازگشت و در سال ۱۳۴۲ به کار در پیشه خانوادگی‌اش یعنی گروه صنعتی بهشهر، مشغول شد. وی در سال ۱۳۴۸ مرکز ایران مطالعات مدیریت در تهران (با اعضای هیئت علمی دانشکده بازرگانی هاروارد) را با...
دسته بندی های کتاب خاطرات محمد یگانه