کتاب حدیث خداوندی و بندگی

Hadis-e Khodavand va Bandegi
کد کتاب : 21291
شابک : 978-9641854029
قطع : وزیری
تعداد صفحه : 460
سال انتشار شمسی : 1400
نوع جلد : جلد سخت
سری چاپ : 5
زودترین زمان ارسال : 2 خرداد

معرفی کتاب حدیث خداوندی و بندگی اثر محمد دهقانی

حدیث خداوندی و بندگی، ضمن معرفی مفصل تاریخ بیهقی، که از شاهکارهای بی نظیر نثر فارسی است، می کوشد مهم ترین جنبه های این شاهکار را، از حیث تاریخی و ادبی و اجتماعی و روانشناختی، برای خوانندگان توضیح دهد. ضمنا ماجراهای مهم تاریخ غزنویان، چنان که بیهقی روایت کرده است، در این جا از نو و بر حسب توالی تاریخی مرتب شده اند تا خوانندگان سر رشته ی رویدادها و حوادث را گم نکنند. شرح واژه ها و جمله های دشوار و غامض در حاشیه ی صفحات فهم متن را برای خواننده آسان تر می کند. نقشه های متعدد و توضیحاتی هم که ذیل نام های تاریخی و جغرافیایی آمده اند به او کمک می کنند که از فضا و مکان رویدادها تصویر و تصور روشن تری به دست آورد.
مخاطب این کتاب نه فقط استادان و دانشجویان ادبیات بلکه همه ی کسانی اند که به تاریخ بیهقی علاقه مندند و می خواهند با این اثر بزرگ بهتر آشنا شوند و از خواندن آن بیشتر لذت ببرند.

کتاب حدیث خداوندی و بندگی

محمد دهقانی
محمد دهقانی نویسنده، مترجم، منتقد ادبی، روزنامه نگار ایرانی است. او عضو سابق هیئت علمی گروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه تهران است.در سال ۱۳۴۴ در اراک به دنیا آمد و تحصیلاتش را تا پایان دبیرستان در همین شهر ادامه داد. او دارای مدرک کارشناسی زبان و ادبیات فارسی دانشگاه چمران اهواز (۱۳۶۷) و کارشناسی ارشد از دانشگاه فردوسی مشهد (۱۳۷۳) است. دهقانی دورهٔ دکتری زبان و ادبیات فارسی را در دانشگاه تهران در سال ۱۳۷۷ به اتمام رساند و پایان نامه ی دکتری خود را با موضوع تاریخ نقد ادبی در ایران و به راهنمای...
دسته بندی های کتاب حدیث خداوندی و بندگی