کتاب بیدار خوابی

The Test
  • 10 % تخفیف
    25,000 | 22,500 تومان

  • موجود
  • انتشارات: خوب خوب
    نویسنده:
کد کتاب : 23649
مترجم :
شابک : 978-6226513951
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 89
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 2017
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 29 خرداد

نامزد جایزه گودریدز سال 2019

معرفی کتاب بیدار خوابی اثر سیلون نوول

انگلیس ، آینده ای نه چندان دور. ایدیر در حال گذراندن تست برای تابعیت انگلیس است. او می خواهد خود و خانواده اش بتوانند در انگلیس بمانند. بیست و پنج سوال برای تعیین سرنوشت آنها. بیست و پنج فرصت برای تحت تأثیر قرار دادن. هنگامی که آزمون یک چرخش غیر منتظره و غم انگیز را به خود می گیرد ، به ایدیر قدرت زندگی و مرگ داده می شود.
چگونه می توانید یک زندگی را ارزش گذاری کنید وقتی که همه ی چیزی که دارید که چندین انتخاب مختلف است؟
ایدیر جلیل که اصالتا اهل ایران است ، دندانپزشکی است که به همراه همسرش تیدیر و دو فرزندش در لندن زندگی می کنند. پس از ماهها مطالعه ، جلیل در دفتر مهاجرت محلی حضور پیدا می کند تا آزمون ارزیابی ارزش های انگلیس را انجام دهد. اگر او تست را با موفقیت پشت سر بگذارد ، او شهروند است. در صورت عدم موفقیت ، او و خانواده ی وی فورا تبعید می شوند. اما فقط چند دقیقه از شروع تست گذشته است که تروریست ها به ساختمان حمله می کنند و همه سرنشینان دفتر را با با اسلحه نشانه می روند. بعد از اینکه به پای مرد سرکشی شلیک می شود و جلیل به طور غریزی به کمک او می رود...

این کتاب برنده ی بهترین کتاب علمی تخیلی گودریدز شده است.

کتاب بیدار خوابی

سیلون نوول
سیلوین نوول نویسنده داستانهای علمی-تخیلی کانادایی است که به عنوان نویسنده Themis Files شناخته می شود. وی در شهر کبک بدنیا آمد و در حومه شهر L'Ancienne-Lorette بزرگ شد. نوول در دانشگاه مونترال و دانشگاه شیکاگو تحصیل کرده و آژانس ترجمه حرفه ای خود را اداره می کند
نکوداشت های کتاب بیدار خوابی
Thought-provoking and disturbing. A cautionary tale illuminated with dark enlightenment.
تفکر برانگیز و مزاحم. داستانی اخطار آمیز که با روشنگری تلخی منور شده است.
Kirkus reviews, starred review.

قسمت هایی از کتاب بیدار خوابی (لذت متن)
سالگرد ملاقاتمان را خیلی جدی تر از سالگرد ازدواجمان جشن می گیریم ازدواج تصمیم خودمان بود ولی آن عصب، خواست خدا بود. سالروزش که می رسد، خانه را تزیین میکنم، کف آشپزخانه را با گلبرگ گل می پوشانم. بعضی وقت ها از گلبرگ لاله استفاده میکنم. ولی به خودش نمیگویم. اگر انار خوب گیرم بیاید فسنجان میپزم. سال اولی که آمده بودیم لندن، همسایه هایمان ازمان پرسیدند که روز سنت دیوید را جشن می گیریم یا نه. به هر حال سنت دیوید اهل ولز است. فکر کنم داشتند ما را دست می انداختند، ولی از همان موقع تا به امروز دوستهای نزدیک هستیم الان دیگر هر سال دعوتشان می کنیم و دور هم جشن می گیریم. فسنجان و خورش خرگوش ولزی. اینکه سوال اول این است، یک جور نشانه است، نشانه اینکه روز بینظیری در پیش است.

عجب اتاقی. نیمکت های چوبی دارد که رویشان صفحه های الکترونیکی گران قیمت است. صندلی صندلی اش چقدر راحت است. از همه صندلی هایی که در طول زندگی ام رویشان نشسته ام راحت تر است. چاره ای نیست. باید بعد از آزمون بیفتم دنبال اینکه این صندلی ها را از کجا خریده اند و بروم برای خودم یکی از شان بخرم. اتاق کوچک است. فقط چهار نیمکت داخل آن است، ولی دورتادور آن پنجره تعبیه شده، به همین دلیل اتاق به هیچ وجه خفه به نظر نمی رسد. می توانم تیدیر را ببینم که توی اتاق انتظار، منتظرم نشسته. پسرم رمزی را هم می توانم ببینم و دخترم سلما را، دستشان درد نکند که آمده اند.