کتاب بیرون ذهن من

Out of My Mind
کد کتاب : 25551
مترجم :
شابک : 978-6002963499
قطع : پالتویی
تعداد صفحه : 396
سال انتشار شمسی : 1400
سال انتشار میلادی : 2010
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 7
زودترین زمان ارسال : 20 تیر

ملودی سکوت
Out of My Mind
کد کتاب : 46934
مترجم : مطهره ابراهیم زاده
شابک : 978-6226837637
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 284
سال انتشار شمسی : 1400
سال انتشار میلادی : 2010
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 20 تیر

معرفی کتاب بیرون ذهن من اثر شارون ام دریپر

ملودی شخصیت کتاب «بیرون ذهن من» دختری است که از کودکی مجبور بوده از ویلچر استفاده کند. اما مشکل اصلی او این نیست.

ملودی مشکلی دارد که باعث می شود ارتباط او با دنیای بیرون کاملا قطع باشد. او نمی تواند راه برود، نمی تواند صحبت کند، نمی تواند توانایی ذهنی اش را به نمایش بگذارد و با دیگران ارتباط برقرار کند. او می داند با دیگران فرق دارد، ذهنش پر از کلماتی است که نمی تواند بیان شان کند. او نمی خواهد در کلاس کودکان با نیازهای ویژه باشد، دوست دارد به بقیه ثابت کند که می تواند همراه با بقیه ی همسن و سالانش درس بخواند و در هوش چیزی از آن ها کم ندارد. این کتاب بیش از هر چیز از استیصال ملودی در برقراری ارتباط با دنیای بیرون حرف می زند، کلمه های محدودی که روی سینی ویلچر او نصب شده و ملودی با انگشت به آن ها اشاره می کند برایش کافی نیست. بالاخره با حمایت مادر و پدرش و همسایه شان خانم وی ملودی می تواند از کلاس ویژه بیرون بیاید و مثل بقیه در کلاس عادی درس بخواند.

کاترین دختری است که مسئولیت همراهی ملودی در کلاس آقای دیمینگ را برعهده دارد. اما چیزی که زندگی ملودی را عوض می کند حضور در این کلاس نیست، خرید دستگاهی پیشرفته است که ذهن پیچیده ملودی را نمایش می دهد و ارتباط او با دنیای بیرون را ممکن می کند. تا جایی که ملودی در مسابقه هوش و اطلاعات عمومی بین استانی مقام می آورد، اما باز هم همکلاسی هایش حاضر به پذیرش او در کنار خودشان نیستند.

کتاب «بیرون ذهن من» بیش از هر چیز در باره تلاش ملودی برای ثابت کردن خودش است و می تواند نگاه هر خواننده ای را نسبت به توانایی کودکانی با شرایط خاص تغییر بدهد.

کتاب بیرون ذهن من


ویژگی های کتاب بیرون ذهن من

بهترین رمان 2011 از نگاه معلمان

بهترین کتاب سال 2011 از دیدگاه دانش آموزان

شارون ام دریپر
شارون میلز دراپر (متولد 21 آگوست 1948) نویسنده آمریکایی کودکان، مربی حرفه ای و معلم سال ملی سال 1997 است. او پنج بار برنده جایزه Coretta Scott King برای کتابهایی درباره تجربه جوان و نوجوان آفریقایی-آمریکایی است. وی به خاطر سریال های Hazelwood و Jericho ، Copper Sun ، Double Dutch ، Out of My Mind و Romiette و Julio شناخته شده است.