کتاب تجارت بین الملل

International Economics
اقتصاد بین الملل 1
کد کتاب : 25596
مترجم :
شابک : 978-9641851103
قطع : وزیری
تعداد صفحه : 607
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 1983
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 10
زودترین زمان ارسال : 7 تیر

معرفی کتاب تجارت بین الملل اثر دومینیک سالواتوره

کتاب تجارت بین الملل، اطلاعاتی در مورد نهادهای اساسی و روابطی که بر کیفیت زندگی تأثیر می گذارند فراهم می کند و چارچوبی را برای تفکر و درک روند تصمیم گیری فراهم می کند. علاوه بر این ، متن به عنوان یک متن اصلی برای مقدمه ای در اقتصاد پایه یا اصول اقتصاد طراحی شده است و به صورت برابر در مورد اقتصاد کلان و اقتصاد خرد را به خوانندگان اطلاعات ارائه می دهد.
این کتاب که برای متخصصین تجارت یک کتاب ضروری است ، بیان جامعی دارد ، کاملا به روز است و به صورتی روشن و واضح، با بیانی روان و ساده، تئوری و اصول اقتصاد بین الملل را توضیح می دهد.
کتاب تجارت بین الملل از دو بخش و دوازده فصل تشکیل شده است. بخش اول آن نظریه ی تجارت بین الملل است و به ترتیب فصل های زیر را شامل می شود: قانون مزیت نسبی، نظریه ی معمول تجارت بین الملل، عرضه، تقاضا، منحنی های پیشنهاد و رابطه ی مبادله، گذاشت عوامل تولید و نظریه ی هکشور-اوهلین، صرفه های ناشی از مقیاس، رقابت ناقص و تجارت بین الملل. بخش دوم این کتاب با نام سیاست های تجارت بین الملل نیز شامل این فصل ها است: محدودیت های تجاری: تعرفه ها، محدودیت های غیر تعرفه ای و حمایت گرایی جدید، هم پیوندی یا یکپارچگی اقتصادی: اتحادیه های گمرکی یا مناطق آزاد تجاری، تجارت بین الملل و توسعه ی اقتصادی، تحرک بین المللی عوامل تولید و شرکت های چند ملیتی. فصل اول کتاب نیز شامل مقدمه است.
کتاب تجارت بین الملل را حمیدرضا ارباب ترجمه کرده است. این کتاب توسط نشر نی منتشر شده است.

کتاب تجارت بین الملل

دومینیک سالواتوره
دومینیک سالواتوره (متولد 1940) یک اقتصاددان آمریکای، در حال حاضر استاد برجسته دانشگاه فوردام، استاد افتخاری در دانشگاه دارایی شانگهای، دانشگاه هونان و دانشگاه پرتوریا، مدیر مرکز سیاست جهانی اقتصاد جهانی و یکی از اعضای انجمن آمریکایی برای پیشرفت علوم و آکادمی علوم نیویورک است. او نویسنده کتاب "اقتصاد بین المللی" است.
دسته بندی های کتاب تجارت بین الملل