کتاب روح مکان

Genius Loci
کد کتاب : 28127
مترجم :
شابک : 978-6009115501
قطع : خشتی
تعداد صفحه : 285
سال انتشار شمسی : 1392
سال انتشار میلادی : 1979
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 4
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب روح مکان اثر کریستین نوربرگ شولتز

کریستین نوربرگ شولتز یکی از برجسته ترین چهره های پدیدار شناسی درمعماری است. پدیدار شناسی بروحدت زندگی و مکان نیز تاکید دارد. شولتز مکان را نمی توان به وسیله مفاهیم تحلیلی و علمی شرح داد چرا که علم دانش عینی را شکل می دهد.
تعریف شولتز از روح مکان ← هر موجودی روح مخصوص به خود را دارد و هر شی و مکانی روح و ویژگی های خاص خود را داراست. بنابراین انسان با برافراشتن بنا ومعماری کردن ” روح مکان “سایت موجود را آشکار می سازد و به مکان اجازه میدهد تا “روح “خویش آشکار سازد. معماری به معنای تجسم بخشیدن روح مکان و وظیفه معمارخلق مکان ها معنی دارست که به واسطه آن انسان را در باشیدن یاری میسازد.

کتاب روح مکان

کریستین نوربرگ شولتز
کریستین نوربرگ-شولتز (23 مه 1926 - 28 مارس 2000) یک معمار، نویسنده، آموزگار و نظریه پرداز معماری نروژی بود. نوربرگ-شولتز بخشی از جنبش مدرنیسم در معماری بود و با پدیدارشناسی معماری همراه بود.كريستين نوربرگ-شولتز در اسلو نروژ بدنیا آمد. وی با تحصیلات بعدی در رم در Eidgenossische Technische Hochschule در زوریخ تحصیل کرد. وی در دانشگاه هاروارد تحت بورس تحصیلی فولبرایت تحصیل کرد. وی در سال 1964 دکترای فنی خود را در رشته معماری از انستیتوی فناوری نروژ دریافت کرد و سال بعد استاد دانشگاه ییل شد. نورب...