کتاب اعترافات آگوستین قدیس

Les Confessions
کد کتاب : 28137
مترجم : افسانه نجاتی
شابک : 978-9645706263
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 429
سال انتشار شمسی : 1397
نوع جلد : جلد سخت
سری چاپ : 4

معرفی کتاب اعترافات آگوستین قدیس اثر آگوستین قدیس

سنت آگوستین با نام کامل مارکوس اورلیوس اوگوستینوس فیلسوف و اندیشمند مسیحی از جمله فلاسفه و متفکران بزرگ قرون وسطی در اروپاست. کتاب اعترافات او از آثار بزرگ قرن چهارم میلادی است که هم یک حدیث نفس است و در عین حال بیان تفکرات و اندیشه ها و خاطراتش نیز هست.
سنت آگوستین چهره پویایی در دینداری مسیحیت بوده که از ابتدا تا انتهای شکل گیری اعتقادات مسیحی اش، فراز و فرودهای زیادی داشته است. این اندیشمند مسیحی حتی مدتی آیین مانوی داشته است. او در مسیر تغییر و تحول افکارش، در مقاطع مختلف رساله اعترافاتش، دیدگاه ها، ادیان و مذاهب مختلف را نقد می کند. به عنوان مثال دیدگاه مانویان یکی از مباحثی است که سنت آگوستین در کتابش آن را با دیدگاه پایانی اش مقایسه می کند. از مناظری می توان آگوستین مقدس را به امام محمد غزالی که برای رسیدن به اعتقاد نهایی اش از فراز و فرودهای بسیاری گذر کرد، شبیه دانست.

کتاب اعترافات آگوستین قدیس

آگوستین قدیس
آگوستین معروف به آگوستین قدیس زاده ی 13 نوامبر 354 و درگذشته ی 28 اوت 430 ، از تأثیرگذارترین فیلسوفان و اندیشمندان مسیحیت در دوران باستان و اوایل قرون وسطی محسوب می‌گردد. او از شکل دهندگان سنت مسیحی غربی (کاتولیک و پروتستان) به حساب می‌آید.وی از قوم بربر در شمال آفریقا بود و در شهر تاگاسته یا سوق اهراس در ایالت رومی نومیدیه واقع در الجزایر کنونی متولد گردید. او از یک مادر مسیحی و پدر مشرک به دنیا آمد. در طفولیت و جوانی در آموزشگاهی به تحصیل پرداخت که دروسش سنگین و معلمانش فوق‌ا...