کتاب هفت فیلم نامه از اصغر فرهادی

Seven screenplays
کد کتاب : 28439
شابک : 978-6002291806
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 688
سال انتشار شمسی : 1398
نوع جلد : زرکوب
سری چاپ : 7
زودترین زمان ارسال : 11 آبان

معرفی کتاب هفت فیلم نامه از اصغر فرهادی اثر اصغر فرهادی

اصغر فرهادی پدید آورنده این اثر و انتشارات چشمه ناشر آن می باشد.
وی در سن سیزده سالگی اولین فیلم کوتاه خود را به نام رادیو در انجمن جوانان اصفهان ساخت و پس از آن هرسال ساخت فیلم کوتاه را در دوران دانش آموزی تجربه کرد، دارای مدرک کارشناسی تئاتر دانشگاه هنرهای زیبا و کارشناسی ارشدکارگردانی دانشگاه تربیت مدرس می باشد.
او با فیلم چهارشنبه سوری هوگوی طلایی بهترین فیلم جشنواره شیکاگو را به دست آورد و با درباره ی الی… برنده خرس نقره ای بهترین کارگردانی در پنجاه و نهمین دوره ی جشنواره فیلم برلین شد. به خاطر جدایی نادر از سیمین خرس طلایی بهترین فیلم در شصت و یکمین دوره ی جشنواره برلین، جایزه بهترین فیلم خارجی گلدن گلاب، نامزدی دریافت جایزه اسکار بهترین فیلم نامه و بهترین فیلم خارجی غیر انگلیسی زبان و اسکار بهترین فیلم خارجی را از آن خود کرد . فرهادی با ساخت گذشته در بخش رسمی جشنواره فیلم کن حضور داشت و با فروشنده برنده بهترین فیلم نامه در مراسم اختتامیه جشنواره کن شد.
اثر پیش رو 7 فیلم نامه او از قبیل رقص در غبار، شهر زیبا، چهارشنبه سوری، دایره زنگی، درباره الی…، جدایی نادر از سیمین و گذشته را در بر دارد.

کتاب هفت فیلم نامه از اصغر فرهادی

اصغر فرهادی
اصغر فرهادی (زادهٔ ۱۷ اردیبهشت ۱۳۵۱ در خمینی‌شهر) کارگردان، فیلم‌نامه‌نویس و تهیه‌کننده فیلم ایرانی است. در سال ۲۰۱۲ فیلم جدایی نادر از سیمین وی برنده جایزه اسکار بهترین فیلم خارجی‌زبان شد و هم‌زمان نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین فیلم‌نامه غیراقتباسی (اورژینال) برای این فیلم شد. وی همچنین برنده جایزه بهترین فیلم خارجی جایزه گلدن گلوب سال ۲۰۱۲ میلادی به خاطر کارگردانی و نویسندگی فیلم جدایی نادر از سیمین شد. اصغر فرهادی در جشنواره فیلم کن ۲۰۱۶، جایزه بهترین ف...
دسته بندی های کتاب هفت فیلم نامه از اصغر فرهادی