کتاب مادر ترزا

Mother Teresa: A Biography
یک زندگینامه
  • 10 % تخفیف
    قیمت : 48,500 | 43,650 تومان

  • موجود
  • انتشارات: نشر ثالث نشر ثالث
    نویسنده:
کد کتاب : 29279
مترجم :
شابک : 978-6004055574
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 256
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 2004
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1

معرفی کتاب مادر ترزا اثر مگ گرین

در کتاب "مادر ترزا" که "یک زندگینامه" به قلم "مگ گرین" می باشد، خوانندگان سرگذشت او را از زمان تولدش در آلبانی با نام "اگنس گونجا بویاجیو" تا شهرت جهانی اش با نام "مادر ترزا" دنبال خواهند کرد. راهبه ای که در مناطق بیمار و مرگ زده ی کلکته ی هند حاضر شد و ماموریت های خیرخواهانه ی خود را در سراسر جهان از سنین جوانی آغاز کرد. به عنوان یک زن در سیستم کاتولیک مردسالار، او مجبور بود به مراتب بالاتر و حتی واتیکان ثابت کند که توانایی اداره ی پروژه های پیشنهادی خود را دارد. رویای او برای زندگی و کار میان بینواترین فقیرها و به عنوان یکی از آن ها، نتایج اجتماعی زیادی داشت.
"مک گرین" در این کتاب تاریخچه ای موفقیت ها و گسترش فعالیت های "مادر ترزا" را بیان می دارد که در نهایت سبب شد توجه مقامات بالاتر به تلاش های او جلب شود. این توجه رو به افزایش، البته منجر به موشکافی و انتقاد از ایدئولوژی، روش های مراقبت و تامین مالی ماموریت ها شد. سوالاتی در این باره مطرح شد؛ نظیر اینکه چرا او ابزارهای پزشکی بهتر برای درمان بیمارانش را رد کرد ولی وقتی خودش بیمار شد، بهترین و آخرین روش های درمانی را دریافت نمود؟ برای چه از چارلز کیتینگ که یکی از مهره های اصلی در رسوایی های ذخیره ی پول و وام در دهه هشتاد میلادی بود، پول دریافت کرد؟ در این اثر درباره ی اتهامات مربوط به ریاکاری و تبرئه شدن او نیز بحث شده و خوانندگان با این سوال که آیا "مادر ترزا" شایسته تقدیس است یا خیر، به چالش کشیده می شوند.
"مادر ترزا" با سبک زندگی ساده و معمولی خود شناخته می شود. این زندگینامه بیان می دارد که او تنها با یک عقیده از مرز معمولی بودن فراتر رفت و آن اعتقاد به این بود که برای کار کردن فراخوانده شده است. زمانی که کارهای او برایش شهرت به همراه آورد، او از این شهرت برای پیشبرد بهتر اهدافش استفاده نمود و در مقیاس جهانی، این شناخته شدن سبب شد تا بتواند کارهایش را راحت تر پیش ببرد. او به الگویی از فداکاری و خدمت بدل شد اما نقایص انسانی اش پشت نقاب قداست او پنهان ماند.

کتاب مادر ترزا

نکوداشت های کتاب مادر ترزا
Provides an excellent biography suitable for high schools and public collections alike. Mother Teresa's beliefs, her noted humanistic works, and her vision to live and work among the poorest in the world are reviewed in an excellent work filling a reference gap for comprehensive yet readable biographies.
یک زندگی نامه ی عالی و مناسب برای دبیرستان و مجموعه های عمومی. عقاید مادر ترزا، کارهای بشردوستانه ی قابل توجه او، و بینش او برای زندگی و کار کردن در میان فقیرترین آحاد جامعه، در این اثر عالی بررسی شده و جای خالی مرجعی در این زمینه که همزمان خواندنی و درک پذیر باشد را پر کرده است.
MBR Bookwatch

Very comprehensive and interesting and will serve both high school libraries and public libraries well
بسیار جامع و جذاب؛ این اثر هم در کتابخانه های دبیرستان و هم کتابخانه های عمومی به خوبی خدمت خواهد کرد.
Catholic Library World

قسمت هایی از کتاب مادر ترزا (لذت متن)
بویاجیو با توجه به جوانب مختلف کارش چیزی بیش از بازرگانی شایسته و موفق بود. به پنج زبان مسلط بود. بارها به سرتاسر اروپا و خاور نزدیک و شمال آفریقا سفر کرد. علاوه بر آن با سیاست های منطقه ای بسیار سروکار داشت. در شورای شهر مشغول خدمت بود و شرکت پیمانکاری او برای بنای اولین سینما در اسکوپیه کمک های ارزشمندی کرد. علاوه بر حمایت از هنر، عضو معتقد و وفادار کلیسای کاتولیک رومی نیز به شمار می آمد. وقتی زمان ازدواج بویاجیو فرارسید بود در پریزرن، یعنی شهری که در آن اتحادیه آلبانی به وجود آمد و بویاجیو روزگاری در آن زندگی کرده بود،با درانافایل برنایی ازدواج کرد. این زوج پس از مدتی کوتاه به اسکوپیه بازگشتند و در خانه ای وسیع که باغی بزرگ داشت مستقر شدند. چیزی نگذشت که درانافایل، سه فرزند به دنیا آورد. یک دختر به نام آگا در ۱۹۰۴ متولد شد. یک پسر به نام لازار در ۱۹۰۷ به دنیا آمد و بیست و ششم اوت ۱۹۱۰، دختر دوم و فرزند آخر این زوج به نام اگنس گونجا که معنی آن غنچه گل بود پا به عرصه وجود گذاشت و یک روز بعد، یعنی در بیست و هفتم اوت در کلیسای کاتولیک محلی، غسل تعمید داده شد.