کتاب شرح حدیث جنود عقل و جهل

Janud Aql wa Jahl
کد کتاب : 32148
شابک : 978-9643350246
قطع : وزیری
تعداد صفحه : 503
سال انتشار شمسی : 1399
نوع جلد : جلد سخت
سری چاپ : 18
زودترین زمان ارسال : 5 اردیبهشت

معرفی کتاب شرح حدیث جنود عقل و جهل اثر سید روح الله خمینی

این کتاب شریف کتابی عرفانی - اخلاقی - اخلاقی مشتمل بر مباحث ارزشمند عرفان نظری، فلسفه اسلامی، اخلاق، شرح احادیث، انسان شناسی، تفسیر همراه با نصایح اخلاقی می باشد.
این کتاب ارزشمند شرح مبسوط ویژگی های سربازان عقل و جهل است که شیخ کلینی از زبان امام صادق در اصول کافی به اختصار روایت کرده است.
امام خمینی فقیه برجسته حوزه قم، صرف از نظر از درجه عالی فقهی، همچون اسلاف خود در حوزه اخلاق عرفان و فلسفه نیز گام بلندی برداشته و دست به تحریر و تألیف آثار ارزشمندی چون شرح "چهل حدیث "وشرح حدیث "جنود عقل و جهل" یازیدند.
مولف اثر شریف خود را چنین آغاز می کند: "الهی جنود عقل و رحمان را در باطن قلب ما بر جنود جهل و شیطان غلبه ده و خرگاه معرفت را در بسیط روح ما بپایدار. "

کتاب شرح حدیث جنود عقل و جهل

سید روح الله خمینی
سید روح‌الله موسوی خمینی، در شناسنامه سید روح‌الله مصطفوی (۱ مهر ۱۲۸۱ – ۱۳ خرداد ۱۳۶۸) که در بین طرفداران به «امام خمینی» شهرت دارد، اولین رهبر و ولی فقیه ایران و از مراجع تقلید شیعه بود که انقلاب ۱۳۵۷ ایران را رهبری و در پی آن، جمهوری اسلامی را از راه همه‌پرسی، بنیان گذاشت، و تا پایان عمر، آن را رهبری کرد.وی در حوزه علمیه به تحصیل فقه، فلسفه اسلامی و عرفان پرداخت و در سال 1313 به اجتهاد رسید. به گزارش ساواک وی اجازه اجتهاد خود را از عبدالکریم حائری یزدی دریاف...