کتاب جهش اجتماعی

The Social Leap
کد کتاب : 32906
مترجم :
شابک : 978-6004901734
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 360
سال انتشار شمسی : 1402
سال انتشار میلادی : 2018
نوع جلد : جلد سخت
سری چاپ : 5
زودترین زمان ارسال : 21 آذر

معرفی کتاب جهش اجتماعی اثر ویلیام فون هیپل

"جهش اجتماعی" به قلم "ویلیام فون هیپل" کاوشی پیشگامانه و آگاه کننده است که از علم فرگشت جهت فراهم کردن چشم اندازی جدید بر روانشناسی انسان بهره برده و آشکار می سازد که چطور چالش های عظیم از گذشته های ما، برخی از اساسی ترین جنبه های هستی حال حاضر ما را رقم زده اند.
اساسی ترین جنبه های موجود در زندگانی انسان ها از رهبری و نوآوری گرفته تا پرخاشگری و خوشبختی، با "جهش اجتماعی" نیاکانمان از جنگل های بارانی به دشت، برای همیشه دستخوش تغییر شد. مبارزه ی آن ها برای بقا در علفزار های باز و فراخ، نیازمند تغییر جهت از فردگرایی به شکل جدیدی از جمع گرایی بود که برای همیشه نحوه ی تفکر ما را دگرگون ساخت. این اتفاق روش جنگیدن انسان را متحول ساخت و او را متمایل به صلح طلبی کرد؛ شیوه های رهبری و پیروی انسان ها را نیز دگرگون و او را از ابتکار به مبتکر تبدیل نمود. بنابراین با "جهش اجتماعی" نوعی جدیدی از هوش اجتماعی شکل گرفت که منابع نوین رضایت از حیات را پدید آورد.
در "جهش اجتماعی"، "ویلیام فون هیپل" یک نظریه ی انقلابی مطرح می کند که در آن ردپای تکامل انسان را در سه نقطه ی حیاتی فرگشت دنبال می کند و از تاثیر وقایع در گذشته های دور، بر شکل گیری حیات کنونی حرف می زند. "جهش اجتماعی" اثری است که از بحث در خصوص مسائل روزمره مثل اینکه چرا غلو می کنیم تا مسائل شگفت آوری همچون اینکه چرا دروغ های خودمان را باور می کنیم تا اینکه چرا ثروت و شهرت می تواند به اندازه ی خوشبختی، بدبختی نیز بیافریند، در برمی گیرد. جهش اجتماعی کتابی ست با اشارات گسترده و خارق العاده که خوانندگان را شگفت زده خواهد کرد.

کتاب جهش اجتماعی

ویلیام فون هیپل
ویلیام فون هیپل در آلاسکا بزرگ شد، در ییل لیسانس گرفتو دکترای خود را در دانشگاه میشیگان دریافت کرد، و سپس به مدت دوازده سال در دانشگاه ایالتی اوهایو تدریس کرد و سپس به استرالیا راه یافت، جایی که وی استاد روانشناسی در دانشگاه کوئینزلند است. وی بیش از صد مقاله، فصل و ویرایش کتاب منتشر کرده است و تحقیقات وی در نیویورک تایمز ، USA Today، اکونومیست، بی بی سی، لوموند، ال موندو، اشپیگل و استرالیا ارائه شده است. وی به همراه همسر و دو فرزندش در بریزبن استرالیا زندگی می کند.
نکوداشت های کتاب جهش اجتماعی
Forget gold toilets and private jets. The key to happiness may just lie in a cheeseburger—or a sandbox. Full of insight into human character, von Hippel’s book provides a stimulating program for measuring success without material yardsticks.
توالت های طلا و جت های خصوصی را فراموش کنید. کلید خوشبختی ممکن است فقط در یک چیزبرگر - یا یک جعبه شنی باشد. سرشار از دیدگاه هایی به درون شخصیت انسان ، کتاب فون هیپل برنامه ای محرک را جهت اندازه گیری موفقیت بدون معیارهای مادی ارائه می دهد.
Kirkus Reviews Kirkus Reviews

قسمت هایی از کتاب جهش اجتماعی (لذت متن)
از متن پشت جلد کتاب: جهش اجتماعی می کوشد برخی یافته های علمی تازه دربارهٔ شکل گیری ویژگی های زیستی و روانی انسان را به زبانی ساده بیان کند و ضمن ارائهٔ روایتی جذاب از تاریخ تحولات زیستی گونهٔ انسان، چگونگی و چرایی شکل گیری برخی ویژگی های روانی در انسان را توضیح می دهد. ایدهٔ محوری کتاب «فرضیهٔ مغز اجتماعی» است که می گوید: بزرگی مغز انسان برای مقابله با چالش های پیچیده ای است که زندگی در محیط اجتماعی و تعامل با سایر همنوعان پیش روی او می گذارد. برتری انسان بر مقایسه با سایر جانوران به ویژه نخستی ها توانایی اعجاب انگیزش در تعامل با همنوعان و جامعه است، و نه مثلا قابلیت چشمگیر در نوآوری فنی و کار با اشیاء.