کتاب نیسان به صحنه باز می گردد

Shift: Inside Nissan's Historic Revival
(تجدید حیات تاریخی شرکت نیسان)
کد کتاب : 33273
مترجم : محمد سردارنیا
شابک : 978-9648578683
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 248
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 2004
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 18 آذر

معرفی کتاب نیسان به صحنه باز می گردد اثر کارلوس گوسن

کارلوس گوسن متولد نهم ماه مارس 1954 در شهر پورتو ویلا واقع در کشور برزیل، اصلیتی فرانسوی، لبنانی و برزیلی داشته و هم اکنون عهده دار مسئولیت ریاست هیأت  مدیره و مدیرعاملی شرکت  های رنو و نیسان و رئیس هیأت  مدیرۀ شرکت خودروسازی روسی به نام آوتوواز است. گوسن درعین حال رئیس هیأت مدیرۀ شرکت مشترک رنو نیسان نیز هست. این مشارکت به اتفاق آوتوواز، روی هم رفته طی سال های 2010 تا 2014 حدود 10 % از بازار جهانی خودرو را در اختیار داشته و در سال 2014 یکی از چهار شرکت خودروساز برتر جهانی بوده است.
گوسن پس از آن که شرکت رنو را به صورتی اساسی بازسازی و آن را سودآور کرد، در اواخر سال 1999 ملقب به «قاتل هزینه ها» شد و در اوایل سال 2000 به خاطر تلاش مجدانه ای که در زمینۀ احیا و بازسازی شرکت نیسان که در سال 1999 به مرحلۀ ورشکستگی رسیده بود، به عمل آورد، کنیۀ «آقای اصلاح ساز» به وی داده شد.

کتاب نیسان به صحنه باز می گردد

کارلوس گوسن
کارلوس گون (Carlos Ghosn) از اهالی کسب و کار فرانسوی متولد برزیل است که تبار لبنانی دارد، غصن پیشتر ریاست هیئت مدیره و مدیر عامل اجرایی شرکت‌های میشلین آمریکای شمالی رنو، آوتوواز، نیسان و میتسوبیشی موتورز را بر عهده داشته‌است، او همچنین مدیرعامل ارشد اجرایی و رئیس هیئت مدیره ائتلاف رنو-نیسان-میتسوبیشی، یک شراکت استراتژیک بین این شرکت‌های خودروسازی از طریق یک توافق پیچیده سهامداری مشترک، بود. این شرکت در سال ۲۰۱۷ بزرگترین گروه خودروسازی جهان خوانده شد.غصن در اواخر دهه ۱۹۹۰ میلاد...