کتاب فلسفۀ درد

A Philosophy of Pain
کد کتاب : 34654
مترجم :
شابک : 978-6004901338
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 204
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 2009
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب فلسفۀ درد اثر آرنه یوهان وتلسن

آرنه وتلسن بر آن است که «همۀ ما در هر لحظه از زندگی مان در معرض درد هستیم؛ اما نه لزوما به شکل واقعیتیسمج، بلکه به منزلۀ یک احتمال دائمی». فلسفۀ درد نگاهی تأمل برانگیز است به جنبه ای ناگزیر از وضع بنیادین بشر. وتلسن در این کتاب به شکل های متنوعی از درد می پردازد؛ از جمله، دردی که به واسطۀ شکنجه بر انسان تحمیل می شود، درد بیماری، درد اضطراب، درد اندوه، درد خشونت و افسردگی. او ماهیت دو پهلوی درد را بررسی می کند: این که در زندگی روزمره همواره تلاش می کنیم از درد اجتناب کنیم اما در عین حال، جستجوی درد برایمان شورانگیز است.
وتلسن درد را در قلمروهای مختلفی از زندگی مدرن، از جمله خانواده و شغل، بررسی می کند.
فلسفۀ درد با ایده هایی از متفکرانی همچون سورن کیرکگور، زیگموند فروید، ماکس هورکهایمر، تئودور آدورنو، آلیس میلر، سوزان سونتاگ و ملانی کلاین همراه می شود، و این پرسش را مطرح می کند که تقدم با فکر است یا احساس.

کتاب فلسفۀ درد

آرنه یوهان وتلسن
آرنه یوهان وتلسن (متولد 10 سپتامبر 1960) استاد نروژی فلسفه در دانشگاه اسلو است، که بر روی موضوع اخلاق، فلسفه محیط زیست و فلسفه اجتماعی تمرکز دارد.او cand.mag را برداشت. (مشابه BA) مدرک جامعه شناسی و مردم شناسی ، قبل از تحصیل در دانشگاه یوهان ولفگانگ گوته فرانکفورت از سال 1985 تا 1990 تحت راهنمایی یورگن هابرماس. او dr.philos را گرفت. مدرک دانشگاه Oslo در سال 1993. پیش از آنکه استاد کامل در دانشگاه اسلو در سال 1998 شود، وتلسن به عنوان همکار تحقیق و دانشیار کار می کرد. وی عضو آکادمی علوم و ادبیا...