کتاب میعاد در سپیده دم

Promise at Dawn

مشخصات کتاب میعاد در سپیده دم
مترجم :
شابک : 9789645757074
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 470
سال انتشار شمسی : 1397
سال انتشار میلادی : 1960
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 5
زودترین زمان ارسال : 23 آبان

La Promessede l'aube

  • 10 % تخفیف
    قیمت : 38,000 | 34,200 تومان

  • موجود
  • انتشارات: جامی جامی
    نویسنده:
مشخصات کتاب پیمان سحرگاهی
مترجم :
شابک : 9786001761171
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 336
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 1956
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 25 آبان

معرفی کتاب میعاد در سپیده دم اثر رومن گاری

آنچه بر اهمیت این کتاب د رمجموعه آثار رومن کاری می افزاید، این است که در واقع زندگی نامه نویسنده است و تلخی ها و شیرینی های آن (با تفاوت عرصه های جولان) چه بسا به زندگی نسل ما نزدیک باشد. نویسنده در این جا از روابط شورانگیز خود با مادرش و عشق مادر و فرزندی و عشق های دیگر و حسرت ها ، رویاها و ماجراجویی های خود در خلال جنگ جهانی دوم سخن به میان آورده و موفقیت ها و شکست های خود را ، که زیر سایه سنگین و خرد کننده مادری با اراده نصیبش شده شرح داده است. ژول داسن در 1970 از روی این رمان فیلم شیرینی با هنرمندی ملینا مرکوری در نقش مادر رومن گاری ساخته است.

«پیمان سحرگاهی» در حقیقت زندگی نامه رومن گاری به قلم خودش از دوران کودکی تا پایان جنگ جهانی دوم است. این کتاب به صورت مجموعه ای از داستان های کوتاه اما پیوسته نوشته شده که محوریت زیادی بر روی رابطه پر مهر و عاشقانه نویسنده با مادرش دارد. رومن با دیدی طنز به وقایع می نگرد و نکات فوق العاده جذابی را بازگو می کند و تاثیر مادرش بر کامیابی هایش را به تفصیل شرح می دهد.

کتاب میعاد در سپیده دم

رومن گاری
رومن گاری با نام اصلی رومن کاتسف (Roman Kacew) در ۸ مه ۱۹۱۴ میلادی در شهر ویلنا (اکنون: ویلنیوس، واقع در لیتوانی) در خانواده ای یهودی به دنیا آمد. پدرش (آری-لیب کاسو) کمی بعد در ۱۹۲۵ میلادی خانواده را رها کرد و به ازدواج مجدد دست زد. از این هنگام او با مادرش، نینا اوزینسکی (کاسو)، زندگی می کرد، ابتدا در ویلنا و سپس در ورشوی لهستان. رومن در دوران زندگی سیاسی اش حدود ۱۲ رمان نوشت. به همین دلیل بسیاری از کارهایش را با نام مستعار می نوشت. مادامی که با نام مستعار امیل آژار به نویسندگی می پرداخت، ت...