کتاب فیلم به عنوان فیلم

Film As Film
کد کتاب : 38507
مترجم : عبدالله تربیت
شابک : 978-9649011943
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 314
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 1972
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 13 بهمن

معرفی کتاب فیلم به عنوان فیلم اثر و ف پرکینز

پرکینز از سردمداران مجله مووی در بریتانیا و در بین منتقدان دهه های شصت و هفتاد بریتانیایی از کسانی بود که نظریه مولف را دنبال می کردند و رواج دادند. کتاب «فیلم به عنوان فیلم» او در ۱۹۷۲ در انگلیس چاپ شد و تاثیر زیادی روی مطالعات سینمایی آن دهه و دهه های بعد گذاشت. در ایران این کتاب را عبدالله تربیت ترجمه کرد و از کتاب های مرجع ادبیات سینمایی در ایران شد. او طی شش دهه به نقد فیلم مشغول بود و از جمله کارهای قابل ذکر کارنامه او تداوم و تکمیل مقاله بلندی درباره «نامه از زنی ناشناس» ساخته ماکس افولس بود که از اواخر دهه هفتاد تا اواخر دهه نود میلادی این مقاله تداوم پیدا کرد.
خبر مرگ او را دخترش پولی پرکینز در صفحه فیسبوکش اعلام کرد و نوشت وقتی از دنیا رفته پسرش توبی همراهش بوده و درد نکشیده است. پرکینز تا پایان عمر در دانشگاه مشغول به فعالیت بود.

کتاب فیلم به عنوان فیلم

و ف پرکینز
ویکتور فرانسیس پرکینز (22 دسامبر 1936 - 15 ژوئیه 2016) منتقد فیلم بریتانیایی بود، که بیشتر به دلیل کار در زیبایی شناسی و تفسیر فیلم شناخته شده است. وی در دوون متولد شد و از سال 1978 تدریس را در دانشگاه وارویک آغاز کرد.پرکینز که برای اولین کتاب خود به نام فیلم به عنوان فیلم (1972) شناخته شد، که به سرعت به یک متن اصلی در دوره های مطالعات فیلم تبدیل شد، بر نحوه مطالعه فیلم تأثیر گذاشت و به دلیل تیز بینی و برخورد بدون اصطلاحات اصطلاحی نسبت به موارد مهمتحلیل فیلم، در سطح بین المللی شناخته شد. ویکت...