کتاب فارسی عمومی نو

Farsi
کد کتاب : 38853
شابک : 978-6002537096
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 176
سال انتشار شمسی : 1399
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 16 اسفند

معرفی کتاب فارسی عمومی نو اثر مهدی محبتی

زبان و ادبیات فارسی، مهمترین سرمایه فرهنگی و تاریخی و نیرومندترین رسانه ارتباطی ماست. هر کشوری عمدتا به یکی از شیوه های مهم هنریو فرهنگی خود را در تاریخ نشان می دهد و ماندگار می سازد. ایران مهمترین جلوه فکر و ذوق و هنر خویش را در ادبیات به نمایش گذاشته است.
کتاب حاضر می کوشد علاوه بر افزایش معرفت و آگاهی و بالا بردن توانایی زبانی- برای دانشجویان و مدرسّان، خاطره خوش از ادبیات فارسی بسازد به گونه ای که از خواندن و فهمیدن متون ادبی- و نکته ها و مقدمات پیش و پس آن- میل و رغبتشان بیشتر شود و مشتاقانه دنبال متن های نادیده و ناخوانده دیگر بگردند.
در این کتاب از به کارگیری روش های متداولی که غالبا بر اساس تاریخ، موضوعات و مفاهیم، قالب ها و امثال آن است، پرهیز شده است. قالب های بلند ممتد، موضوعات یکنواخت، رده بندی تاریخی آثار و نظایر آن کنار گذاشته شده اند و طیف رنگارنگ و متنوعی بر اساس قدرت متن و سادگی و پرباری برگزیده شده است.

کتاب فارسی عمومی نو

مهدی محبتی
مهدی محبتی نویسنده و پژوهشگر و استاد دانشگاه است. ویكارشناسي رشته زبان و ادبيات فارسي دانشگاه فردوسي مشهد 1367-1363(شاگرد اول دانشگاه)، كارشناسي ارشد رشته زبان و ادبيات فارسي دانشگاه فردوسي مشهد 1370-1367(شاگرد اول دانشگاه)، دكتري رشته زبان و ادبيات فارسي دانشگاه تهران ، (1374 -1370) است. محبتی دانشیارزبان وادبیات فارسی دانشگاه زنجان می باشد.