کتاب باران خوبی ها

Baran-e Khoubi-ha
شرح بهترین خطبه اخلاقی نهج البلاغه - جلد اول
کد کتاب : 39731
شابک : 978-6009466078
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 218
سال انتشار شمسی : 1399
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب باران خوبی ها اثر علیرضا پناهیان

انسان ترجیح می دهد توصیه نشنود گویا برایش توصیف قابل درک تر و راحت تر است. امیرالمومنین (ع) این کار را در مشهورترین و بهترین خطبهٔ اخلاقی نهج البلاغه، یعنی «خطبهٔ متقین» به درخواست یکی از یاران عارف خود به نام «همّام» انجام داده است.
در این خطبه هیچ توصیه ای وجود ندارد، و از ابتدا تا انتها توصیف است. حضرت در این خطبهٔ شریف که از نظر زیبایی، سبک، مخاطب، جامعیت و تأثیرگذاری کم نظیر است، به «توصیف» فضائل و زیبایی های اهل تقوا پرداخته است.
کتاب باران خوبی ها بخش اول از شرح این خطبه توسط استاد پناهیان است که در جلسات هفتگی در مسجد دانشگاه تهران برای دانشجویان ارائه شده و اکنون پس از تنظیم و بازنویسی توسط واحد پژوهش موسسهٔ بیان معنوی منتشر شده است.

کتاب باران خوبی ها

علیرضا پناهیان
علیرضا پناهیان (زادهٔ ۲۸ فروردین ۱۳۴۴) با نام اصلی علی (امیرعلی) صبوری، روحانی شیعهٔ ایرانی است. وی در سال ۱۳۸۹ در سمت‌های نائب رئیس قرارگاه عمار و عضو هیئت امنای دانشگاه هنر انتخاب شد. معاونت فرهنگی نهاد رهبری در دانشگاه‌ها و مسئول نهاد رهبری دانشگاه هنر از دیگر مسئولیت‌های وی بوده‌اند. مواضع سیاسی و اظهارات او بارها در محافل خبری داخلی ایران جنجال‌آفرین بوده‌است. در آخرین اظهار نظرهایش به عنوان سخنران پیش از خطبه نماز جمعه تهران دربارهٔ انتخابات گفت: «مُر...
دسته بندی های کتاب باران خوبی ها