کتاب وقت چای در اطراف جهان

Teatime Around the World
کد کتاب : 41225
مترجم :
شابک : 978-6226194433
قطع : جیبی
تعداد صفحه : 40
سال انتشار شمسی : 1401
سال انتشار میلادی : 2020
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 4
زودترین زمان ارسال : 21 خرداد

معرفی کتاب وقت چای در اطراف جهان اثر دنیس ویسبلوث

وقت چای در اطراف جهان کتاب مصوری ست که بچه ها را، در هر سن وسالی که باشند، به سفری هیجان انگیز دور دنیا می برد تا به واسطه ی چای با فرهنگ های گوناگون آشنا شوند. مثلا می دانستید پوچا، چای سنتی تبت، مثل سوپ غلیظ است و به آن نمک می زنند؟ یا این که سرخ پوست ها انواع توت ها و ریشه های خوراکی را دم می کنند و برای درمان بیماری و بی خوابی می نوشند؟ یا پاکستانی ها نوعی چای دارند که در آن جوش شیرین هم می ریزند؟
اما با وجود همه ی این تفاوت های ریز و درشت، چای نقطه ی اشتراک فرهنگ های مختلف هم هست. فرقی نمی کند به چای نمک بزنید یا شکر، یا آن را گرم بنوشید یا سرد؛ در هر حال، چای همیشه و همه جا بهانه ای ست برای دور هم جمع شدن و گفتن و شنیدن.
متن ساده و دلنشین وقت چای در اطراف جهان کتاب دوست های کوچولو را با واقعیت های شگفت انگیز و جذابی درباره ی آداب و رسوم مربوط به چای در فرهنگ های مختلف آشنا می کند. نقاشی های جذاب و چشم نواز چلسی ابرن هم به قصه ی خواندنی دنیس ویسبلوث درباره ی دنیای دوست داشتنی چای جان داده اند.

کتاب وقت چای در اطراف جهان

دنیس ویسبلوث
دنیس ویسبلوث (DENYSE WAISSBLUTH) روزنامه نگار سابق است که در بیست کشور از جمله چین که در آنجا فرهنگ چای تحصیل کرده است از چای لذت برده است. او در ونکوور، بریتیش کلمبیا زندگی می کند.