کتاب متولد مارس

Born in March
جستاری در خاطرات دوستان و هم رزمان شهید حاج قاسم سلیمانی
کد کتاب : 44519
شابک : 978-6007594346
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 200
سال انتشار شمسی : 1399
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب متولد مارس اثر علی اکبر مزدآبادی

شهید حاج قاسم سلیمانی که به نام سردار سلیمانی شناخته می شود، ۲۰ اسفند ۱۳۳۵ در کرمان متولد شد. او در جوانی ازدواج کرد و دو فرزند پسر و دو دختر حاصل این ازدواج است. او فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود. در طول جنگ ایران و عراق و پس از آن تا سال ۱۳۷۶، فرمانده لشکر ۴۱ ثارالله کرمان بود. سپس، از سال ۱۳۷۶ تا زمان شهادتش به عنوان فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی فعالیت می کرد.
سردار سلیمانی در حمله پهباد آمریکایی به فرودگاه بغداد در بامداد جمعه ۱۳ دی ۱۳۹۸ کشته شد. در این حمله ابومهدی المهندس از فرماندهان گروه شبه نظامی عراقی حشد شعبی به همراه ۱۰ تن دیگر کشته شدند. وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا اعلام کرده که دستور این حمله هوایی را دونالد ترامپ، رئیس جمهوری و فرمانده کل قوای این کشور صادر کرده است.
کتاب متولد مارس، جستاری در خاطرات دوستان و هم رزمان شهید حاج قاسم سلیمانی است. کتابی که خاطرات جالب و خواندنی از زندگی، شخصیت و فعالیت های او را در اختیار دوست دارانش قرار می دهد. علاوه بر این عکس هایی نیز از او و دوستان و همرزمانش در حین انجام عملیات و فعالیت های مختلف در کتاب موجود است.

کتاب متولد مارس