کتاب داستان زبان انسان

The Story of Human Language
کد کتاب : 45095
مترجم :
شابک : 978-6226649384
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 318
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 2004
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 29 شهریور

معرفی کتاب داستان زبان انسان اثر جان مک ورتر

زبان یکی از پیچیده ترین و بحث برانگیزترین پدیده هایی است که از گذشته تا کنون مورد توجه پژوهشگران بوده است. درکتاب داستان زبان انسان موضوعات مختلفی در باب زبان مورد بحث قرار می گیرند. انواع تغییرات زبانی، ازجمله تغییرات آوایی، دستوری، واژگانی و معنایی بررسی می شوند. همچنین به تأثیر عوامل بیرونی نظیر قدرت و سیاست، جایگاه اجتماعی و تفوق فرهنگی بر وضع کنونی زبان ها اشاره می شود.
ورتر با بررسی خانواده های زبانی مختلف سعی می کند علاوه بر خویشاوندی زبان ها، چگونگی انشعاب آن ها و شگل گیری گویش ها و گونه های مختلف زبانی را شرح دهد. او در این کتاب از تولد زبان ها، رشد و تحولات درونی آن ها، خطرات و آسیب های زبانی و درنهایت نابودی و مرگ آن ها سخن می گوید.
انواع گونه های زبانی، گویش های استاندارد و غیراستاندارد، زبان های پی جین و کریول ها، زبان های ساختگی و جایگاه آن ها در مقایسه با زبان های واقعی، زبان های اشاره و سبک های مختلف گفتار و نوشتار از جمله مباحثی هستند که در کتاب بررسی و تحلیل شده اند.

کتاب داستان زبان انسان

جان مک ورتر
جان همیلتون مک ورتر پنجم (متولد 6 اکتبر 1965) زبان شناس آمریکایی و دانشیار انگلیسی و ادبیات تطبیقی در دانشگاه کلمبیا است که در آن به تدریس زبانشناسی، مطالعات آمریکایی، فلسفه و تاریخ موسیقی می پردازد. او نویسنده تعدادی کتاب در زمینه زبان و روابط نژادی است و نوشتن او در بسیاری از مجلات برجسته به چاپ رسیده است. تحقیقات وی به طور تخصصی در مورد چگونگی شکل گیری زبان های کرول، و چگونگی تغییر دستور زبان در نتیجه پدیده های اجتماعی-تاریخی است.