کتاب عزت نفس واقعی در کودکان و نوجوانان

Kid Confidence
کد کتاب : 86275
مترجم : فرنگیس صادقی
هومن ثاقبی
شابک : 978-6002503176
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 309
سال انتشار شمسی : 1401
سال انتشار میلادی : 2019
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 18 بهمن

اعتماد به نفس کودکان
Kid Confidence
(راهبردهای فرزندپروری کاربردی و موثر)
کد کتاب : 45510
مترجم :
شابک : 978-6229587843
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 280
سال انتشار شمسی : 1401
سال انتشار میلادی : 2019
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 3
زودترین زمان ارسال : 18 بهمن

معرفی کتاب اعتماد به نفس کودکان اثر ایلین کندی مور

کتاب پیش رو راهنمایی کاربردی، هوشمندانه و تاثیر گذار است که چگونگی برخورد با کودکان دچار به مشکل کمبود اعتماد به نفس را روشن می کند. این اثر هم چنین چگونگی پرورش مهارت خودآرام سازی، حل مسئله، ارتباط دوستانه از طریق گفتگو، مقابله با افراد زورگو، تصمیم گیری صحیح، تطابق با محیط اجتماعی و… را نیز آموزش می دهد. ماحصل مطالعه و به کارگیری مطالب کتاب حاضر پرورش بچه هایی با اعتماد به نفس، انعطاف پذیر و قدرتمند است.
کودکان کم اعتماد به نفس وقتی به رو به رو شدن با چالش ها یا حل مشکلات فکر می کنند، به راحتی دلواپس، آشفته و مضطرب می شوند. آن ها همه کارهایی که باید در طی سفر انجام دهند را تصور می کنند و انجام ندادن هیچ کاری ساده تر به نظر می رسد. آن ها فقط می خواهند خواسته ها و انتظارات از بین بروند، زیرا نمی توانند تصور کنند که خودشان قادر به انجام دادن هر آن چه لازم است باشند.
اگر به نظر می رسد فرزند شما مانند این گیر کرده است، روی ساخت و ساز مقدار حرکت تمرکز کنید. به کودک خود کمک کنید تا فقط یک قدم کوچک بردارد، یک تغییر کوچک که به نظر نمی رسد خیلی سخت باشد تا از مانع سکون عبور کند.
بچه های کم اعتماد به نفس اعتراض می کنند: «اما اگر من این کار را انجام دهم، آن ها انتظار بیشتری خواهند داشت!» فرزند خود را در حال حاضر متمرکز کنید. بگویید: «اگر خیلی زیاد شود، ما همه با چنین احساسی برخورد خواهیم کرد. مرحله بعدی چیست؟ این تنها چیزی است که شما باید روی آن تمرکز کنید.»
اگر فرزند شما بگوید: «اما من احساس آمادگی نمی کنم!» از فرزندتان بپرسید: «چه چیزی باعث می شود احساس آمادگی بیشتری داشته باشی؟» احتمالا هیچ چیز.
بهترین توصیه ای که من درباره نوشتن فهمیدم این است: «شروع قبل از این که احساس آمادگی کنید.» حقیقت این است که بیشتر اوقات ما کاملا آماده نیستیم تا با هر آن چه باید مقابله کنیم، اما به هرحال این کار را می کنیم.
کودک خود را تشویق کنید که کشف را در آغوش بگیرد. سعی کند، سپس سازگار شود. لازم نیست قبل از امتحان کردن کاملا آماده یا مطمئن باشیم، اما مطمئنا بعد از تلاش بیشتر از زمانی که فقط منتظر بودیم، خواهیم دانست. و پس از شروع، ادامه کار بسیار ساده تر است.

کتاب اعتماد به نفس کودکان

ایلین کندی مور
ایلین کندی مور روانشناس بالینی مستقر در پرینستون، نیوجرسی و نویسنده یا نویسنده کتابهایی برای والدین، کودکان و متخصصان بهداشت روان است. او در هیئت مشاوره مجله والدین و وبلاگ هایی در مورد احساسات و دوستی کودکان در PsychologyToday.com فعالیت می کند. او همچنین برای والدین PBS و اخبار ایالات متحده و گزارش جهانی وبلاگ نویسی کرده است. او خالق دکتر Friendtastic است، یک ابرقهرمان کارتونی که برای بچه ها توصیه های دوستی ارائه می دهد.